נשיא ארה"ב דונלד טראמפ אמר בראיון לרשת CBS כי הוא עדיין לא משוכנע שהאקרים רוסים ביצעו את הפריצה, בראיון אף הדגיש כי הוא מסכים עם רוסיה – שלטענתה סין היא זאת שאחראית לפריצה".

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ מאמין לרוסיה כי האקרים שניסו להשפיע על המרוץ לנשיאות בארה"ב – היו כנארה מסין. זאת למרות שקהילת המודיעין הכריעה בסוגיה זו כבר מזמן.

בראיון לרשת CBS אמר טראמפ כי ייתכן שהיו אלו הסינים שפרצו לשרתי המפלגה הדמוקרטית והדליפו מאות אלפי מסמכים רגישים.
"בתור אחד שמבין קצת בפריצות סייבר", אמר טראמפ בראיון, "אם לא תופסים את ההאקר בזמן המעשה, קשה מאוד לדעת מי אחראי על הפריצה. לאור זאת, אסכים עם רוסיה – זו הייתה יכולה להיות סין, או גורמים שונים אחרים".

כזכור לקראת סוף הקדנציה של הנשיא ברק אובמה, נקבע על ידי קהילת המודיעין כי האקרים רוסים פרצו לשרתי המפלגה הדמוקרטית, וזאת במטרה לפגוע בקמפיין של המועמדת הילארי קלינטון לנשיאות. בתגובה לכך, גירש אובמה 35 דיפלומטיים רוסים מהמדינה. נשיא רוסיה ולדימיר פוטין בחר שלא להגיב וזכה למחמאות מטראמפ, אז רק מועמד לנשיאות, ואמר כי "פוטין מאוד נבון".

מאוחר יותר נודע כי היועץ לביטחון לאומי של טראמפ מייקל פלין התקשר חמש פעמים לשגריר הרוסי והפציר בו שרוסיה תבליג. אחרי שנודע הדבר נאלץ פלין להתפטר, רק 25 ימים אחרי שנכנס לתפקיד.

זה זמן שה-FBI בוחן את הקשר שקיים לכאורה בין קמפיין טראמפ ורוסיה. הסנאט האמריקאי אף פתח בחקירה משלו בנושא. עד כה ידוע כי במרכז החקירה עומדים פלין שכאמור התפטר, פול מנאפורט, שעמד בראש קמפיין הבחירות של טראמפ והתפטר עוד באוגוסט על רקע הקשרים בינו לבין פוליטיקאים פרו־רוסיים באוקראינה.

וקרטר פייג' שטראמפ נקב בשמו כאחד מהיועצים לקמפיין ומאז התנער ממנו לחלוטין, שנחשד שגויס לשירות רוסיה. גם יועצו הקרוב וחתנו של טראמפ, ג'ארד קושניר, נחקר אם קיים פגישות אסורות עם בכירים רוסים במהלך הקמפיין לנשיאות.