יו"ר הרשות בדרכו לוושינגטון: "איננו יודעים מה טראמפ רוצה מאבו מאזן"

בעוד יומיים ייפגש אבו מאזן עם הנשיא טראמפ, כאשר הפלסטינים מבהירים, כי אין להם מושג "על מה ובאיזה נושא מבקש הנשיא לדון ולשוחח עם היו"ר" • "מקווים שחוסר היציבות של טראמפ תשחק לטובתנו", הם אומרים

 • 13 שנה חכינו! מעמד תפילה היסטורי ביום הפורים עצמו בערב שבת אחר חצות, למסירת שמות >>

  תוכן מקודם

 • למה להעיב על רגעי האושר?

  תוכן מקודם

 • כשלבן שלך יהיה טוב, לך תהיה נחת: הרישום בישיבה שמשנה חיים בעיצומו!

  תוכן מקודם

 • מתנות לאביונים לקופת העיר, בפועל במזומן, בו ביום

  תוכן מקודם

הפלסטינים מבהירים כי הם מנמיכים ציפיות לקראת פגישתו של יושב ראש הרשות אבו מאזן עם נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ.

אמש יצא אבו מאזן לוושינגטון וזאת לקראת פגישתו הצפויה עם נשיא ארצות הברית.

יצויין כי במהלך סוף השבוע שבה מארצות הברית משלחת פלסטינית שנועדה עם בכירי הממשל לצורך הכנת הפגישה בין שני האישים.

לפי הדיווח ב"וושינגטון פוסט", הרי שגם בקרב הפלסטינים וגם בקרב בכירי הממשל, קיימת רמת אחידות זהה, בדבר רמת הציפיות הנמוכה לקראת הפגישה.

לדברי בכירים ברשות, המשלחת הפלסטינית שבה מוושינגטון עם תסכול גדול וזאת לנוכח העובדה כי לא הצליחו לגבש הסכמות מול הממשל ולחזור עם תשובות בנושאים שביקשו להעלות לדיון. לדבריהם, "הצוות האמריקני אך האזין לדבריהם, ולא הגיב".

ה"וושינגטון פוסט", מצטט גם הוא בכירים פלסטינים, המציגים תחזית פסימית לקראת הפגישה באומרם, כי "הצוות של טראמפ אינו יודע בדיוק מה הנשיא רוצה להציע או לדון עליו בשיחתו עם אבו-מאזן".

ואילו בכיר אירופאי שצוטט על ידי סוכנות הידיעות A.P. אמר, כי "הפלסטינים מקווים שחוסר היציבות של טראמפ תשחק הפעם לטובתם", לדבריו, "הם הולכים להיות מאוכזבים מאוד, הם אינם יכולים להיות בטוחים בדבר".

יצויין, כי גם לפלסטינים ברור, כי במסגרת ה'דיל' עליו מדבר הנשיא, הרי שלראשונה יידרשו אלו להציג גם הם 'דמי רצינות' בדומה לישראל שנדרשה לעשות כן לאורך השנים.

"אבו מאזן יודע שהנשיא טראמפ עשוי לדרוש ממנו לנקוט בצעדים שמבחינתו יהוו התאבדות פוליטית". הם אומרים.

מהדיווחים השונים עולה, כי בכוונת טראמפ, לדרוש מיושב ראש הרשות, לחדול מתשלומי הקצבאות למחבלים ובני משפחותיהם, וכן לדרוש את הפסקת ההסתה בבתי הספר של הרשות.

בימים מקדשת הרשות הפלסטינית מלחמה בארגון חמאס, עשויים צעדים אלו של אבו מאזן להיות מוצגים ברחוב הפלסטיני, כמי שמתקפל ומוותר על זכויות העם הפלסטיני.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן