בשיחה טלפונית שנערכה בין השניים סיכמו שני המנהיגים לשתף פעולה בכדי לשפר את המצב עם קוריאה הצפונית. בתוך כך, השניים דנו בקידום המו"מ לפתרון המשבר בסוריה

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין ונשיא ארצות הברית דונלד טראמפ קיימו הערב (שלישי) שיחת טלפון סביב המתיחות עם צפון קוריאה בשיחה קרא פוטין להפגין איפוק מול צפון קוריאה ולפעול להפגת המתיחות בין הצדדים.

כזכור בריאיון אתמול לרשת "בלומברג" הפתיע טראמפ ואמר כי הוא יהיה מוכן להיפגש עם מנהיג קוריאה הצפונית קים ג'ונג און "בנסיבות המתאימות". לדברי טראמפ, "אם יהיה הולם שאפגש עמו, לגמרי אעשה זאת". הוא אף הוסיף כי "זה יהיה לי לכבוד".

טראמפ: "אהיה מוכן לפגוש את מנהיג צפון קוריאה בתנאים הנכונים"

זמן קצר לאחר פרסום הריאיון, דובר הבית הלבן שון ספייסר מיהר להבהיר בתדרוך לעיתונאים כי "ברור שהתנאים לא מתאימים כרגע". ספייסר עוד אמר כי וושינגטון תרצה לראות צמצום מידי של "ההתנהגות הפרובוקטיבית" של פיונגיאנג. זאת, על רקע מאמצי הבית הלבן לגבש תכנית פעולה להתמודדות עם איום הגרעין הצפון קוריאני נוכח הניסויים האחרונים שביצעה המדינה המבודדת.

בנוסף עלה בשיחה ניסיון אמריקני-רוסי להגיע להסכמה מחודשת כיצד להביא להורדת גובה הלהבות של המלחמה בסוריה.

פוטין הציע להכריז על אזורים בסוריה בהם תונהג שביתת נשק בין הכוחות הלוחמים, כאשר מנגנון צבאי רוסי מיוחד יערוב לקיומה. וטראמפ אמר כי ישקול את האפשרות להקים בסוריה אזורי ביטחון בהם חיל האוויר הסורי לא יוכל לפעול.

בין אזורי הביטחון המוצעים ישנו גם אזור דרום סוריה-הגובל עם ישראל ועם ירדן.

מנהיגי המעצמות סיכמו עוד בשיחה להגביר את דו-השיח בין שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב למקבילו האמריקני רקס טילרסון בניסיון לפתור את המשבר בסוריה. כמו כן, השניים ביטאו נכונות להמשיך בשיתוף הפעולה במלחמה נגד הטרור.

מקור בקרמלין מסר כי השיחה בין טראמפ לפוטין הייתה בונה ו"כמו שיחה עסקית"