אכזריות ותת אנושיות • בעולם קוראים לחמאס לשחרר את השבויים והנעדרים

"כל טענה, מוצדקת ככל שתהיה, אינם יכולים להוות הצדקה להחזקתם של אנשים ללא קשר עם העולם החיצון, ותוך סחר מכר בנוגע לגורלם", נאמר בהודעה שפרסם ארגון זכויות האדם הבינלאומי, 'משמר זכויות אדם', מהוותיקים בארה"ב

ארגון זכויות האדם הבינלאומי, 'משמר זכויות האדם', קורא לחמאס לשחרר במיידי את השבויים והנעדרים הישראלים המוחזקים בידיו, ומכנה את התנהלות הארגון 'אכזרית'.

בהודעה שפרסם הארגון נאמר, כי מתחקיר שערך, מתברר כי האזרחים הישראלים לאברה מנגיסטו והישאם א-סייד המוחזקים בשבי חמאס, היסטוריה של שוטטות ברגל למרחקים ארוכים, לרבות חציית גבולות ללא היתר.

בהודעה נאמר עוד, כי "כל טענה, מוצדקת ככל שתהיה, אינם יכולים להוות הצדקה להחזקתם של אנשים ללא קשר עם העולם החיצון, ותוך סחר מכר בנוגע לגורלם".

הגב' שרה לאה ויטסון, המשמשת כמנהלת חטיבת המזרח התיכון בארגון,ציינה, כי הארגון שוחח וקיים ראיונות עם רבים מבני משפחותיהם וחבריהם של הנעדרים הישראלים, וכן עם גורמים רשמיים בישראל וברשות הפלסטינית. נציגי הארגון אף ביקרו בבתיהם של הנעדרים, ואף בחן מסמכים רפואיים ומסמכים צבאיים רשמיים.

הארגון קורא לחמאס לשחרר לאלתר את השניים, אלא אם כן בידם לספק מידע המצדיק את המשך החזקתם. בהודעה נאמר עוד, כי "עד שישוחררו, על חמאס להתייחס אליהם באופן אנושי ולאפשר להם לעמוד בקשר עם משפחותיהם".

ארגון משמר זכויות האדם הוא ארגון בינלאומי עצמאי למחקר, לקידום והגנה על זכויות האדם בעולם. הארגון, שהוקם בשנת 1978, נחשב כיום לאחד הגדולים והחשובים שבארגוני זכויות האדם הבינלאומיים, והארגון הגדול ביותר לזכויות אדם שבסיסו בארצות הברית

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן