הבית הלבן: "טראמפ רצה לפטר את קומי מהיום הראשון"

לטענתה של דוברת הבית הלבן, טראמפ שקל לפטרו מיום שנבחר לנשיא. העיתון "ניו יורק טיימס" דיווח שראש ה-FBI פוטר לאחר שביקש ממשרד המשפטים עוד משאבים כספיים לחקירת הקשרים בין אנשי טראמפ לרוסיה בבחירות

 • למרות הסגר: שליחי ועד הרבנים הגיעו לרמינוב

  תוכן מקודם

 • שלא תדעו, אבל אם חלילה כן, אז כדאי שתדעו!

  תוכן מקודם

 • שטר הפרנסה יחתם עבורכם מחר ע"י גדולי הדור!

  תוכן מקודם

 • הדרך שלך לפרנסה ברווח - בהתחייבות

  תוכן מקודם

ראש ה-FBI המודח ג'יימס קומי ביקש מימון נוסף לחקירת התערבות רוסיה בבחירות לנשיאות, וכפי שידוע ימים ספורים לאחר מכן הודח על ידי דונלד טראמפ – כך פורסם הערב (רביעי) ב"ניו יורק טיימס".

לפי הדיווח, קומי ביקש את המשאבים הנוספים במהלך פגישתו בשבוע שעבר עם סגן התובע הכללי רוד ג'יי רוזנשטיין, שכתב את התזכיר שהמליץ לנשיא טראמפ לפטר את ראש ה-FBI מתפקידו. עוד דווח שקומי עדכן כמה חברי קונגרס בדבר פגישתו עם סגן התובע הכללי.

בתדרוך מטעם הבית הלבן נמסר כי טראמפ "שקל לפטר את קומי מהיום הראשון בתפקיד". לטענת טראמפ הוא "איבד בחודשים האחרונים איבד את אמונו בקומי. משרד המשפטים איבד בו את האמון. חברי קונגרס בשתי המפלגות איבדו בו את האמון. הנשיא קיבל את המלצת סגן התובע הכללי".

טראמפ: נחליף את קומי במישהו שיחזיר את הכבוד ל–FBI

סגן נשיא ארה"ב מייק פנס אמר שטראמפ הפגין מנהיגות כשפיטר את קומי מתפקידו. "הנשיא טראמפ קיבל את ההחלטה הנכונה בזמן הנכון", אמר פנס, והוסיף שפיטוריו של קומי אינם קשורים לחקירה שמתנהלת בבולשת הפדרלית ובקונגרס של המעורבות הרוסית בבחירות לנשיאות ארה"ב ושל הקשרים לכאורה בין אנשי טראמפ לבין מוסקבה.

ב-FBI סירבו להגיב לדיווח בניו יורק טיימס ודוברת משרד המשפטים מסרה כי הרעיון שלפיו קומי ביקש עוד מימון לחקירה "שגוי לחלוטין". הדיווח צפוי לעורר תהיות נוספות לגבי תזמון הפיטורים, יום לפני שימוע נוסף בקונגרס בנושא ובמקביל לפגישת טראמפ עם שר החוץ של רוסיה סרגיי לברוב. הנשיא ולדימיר פוטין הכחיש כל קשר לפיטוריו של קומי.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו