סערה בעקבות סרטון שפרסם הבית הלבן על מסלול הביקור של טראמפ, לאחר שממפת ישראל, הושמטו רמת הגולן ושטחי יו"ש - גורמי ימין: "מאכזב שטראמפ טרם סיים את 'ניקוי האורוות' בהחלפת אנשי אובמה המאיישים תפקידים בכירים בממשל"

לקראת נחיתתו ביום שני הקרוב בישראל, העניק נשיא ארצות הברית ראיון מיוחד לעיתון 'ישראל היום' הנחשב לשופרו של נתניהו, בראיון שצפוי להתפרסם במלואו ביום ראשון הקרוב, התייחס הנשיא לשאלת העברת השגרירות ולניסיונותיו להשיג 'דיל' במזרח התיכון.

במהלך הראיון נשאל הנשיא אודות ביקורו הצפוי בכותל ועל הדיווחים כי אנשיו מסרבים לאפשר לראש הממשלה להתלוות אליו במסגרת ביקורו זה.

לדברי טראמפ: "עדיין לא החלטנו באופן סופי כיצד ייראה הביקור שלי בכותל. אנחנו רוחשים כבוד גדול לרה"מ בנימין נתניהו, וההחלטה ללכת עם הרב היא בעיקר בגלל נוהג המקום. זה עדיין יכול להשתנות".

בראיון, שנערך אמש בחדר הסגלגל בבית הלבן, חזר הנשיא מספר פעמים על רצונו להשיג הסכם בין ישראל לפלשתינים.

נפגשת כבר עם נתניהו, עם אבו מאזן, עם נשיא מצרים א־סיסי, עם המלך הסעודי ועם מנהיגי מדינות המפרץ. האם אתה עדיין חושב שניתן להשיג עסקה בנוגע לסכסוך הישראלי־ערבי?

"אני חושב שיש אפשרות גדולה להגיע לדיל. אני אוהב את העם בישראל. אני עובד קשה מאוד כדי שסוף סוף יהיה שלום לעם בישראל ולפלשתינים, ומקווה שזה יוכל לקרות מוקדם יותר ממה שכולם אי פעם חזו. זו הזדמנות גדולה מאוד, וזה טוב לכולם. זה דיל שטוב לכולם. יש לנו את האנשים הנכונים שעוסקים בכך, דיוויד פרידמן וג'ייסון גרינבלט".

האם אנחנו צריכים לדאוג לגבי הגבלות מצד ארצות הברית בהנהגתך בעניין הבנייה במולדתנו?

"אני לא רוצה להתייחס לזה, חוץ מזה שאני, באמת ובתמים, חושב שנוכל להשיג הסכם".

אתה אומר שאתה עדיין רוצה להעביר את השגרירות לירושלים, אבל לאור המחאות של מנהיגים בעולם הערבי הישראלים חוששים שבסופו של דבר לא תעשה זאת.

"יש הרבה דברים מעניינים שאנחנו עובדים עליהם. אנחנו נדבר על כך בהמשך".

במקביל בארץ סוערות הרוחות לנוכח סרטון על מסלול ביקור הנשיא כפי שפרסם הבית הלבן, לאחר שממפת ישראל המוצגת ברקע נשמטו רמת הגולן ושטחי יו"ש משטחיה של מדינת היהודים.

בישראל ביקשו הבהרות מהאמריקנים שמצדם טרם הגיבו למבוכה.