נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ אישר כי הסנטור הדמוקרטי לשעבר, היהודי ג'ו (יוסף) ליברמן, שכמעט והפך לסגן הנשיא, הוא "אחד המועמדים המובילים" להחליף את ג'יימס קומי, שהודח מראשות ה-FBI

הסנאטור הדמוקרטי לשעבר ג'ו ליברמן, יהודי דתי שהתמודד בעבר למשרת סגן נשיא ארצות הברית, הוא המועמד המרכזי של דונלד טראמפ לראשות ה-FBI במקומו של ג'יימס קומי המודח – כך פורסם באתרים "פוליטיקו" ו-CNN.

לאחר דיווחים אלו, טראמפ הודיע כי הממשל קרוב להחלטה בנושא וכי ליברמן הוא אחד המועמדים המועדפים. בשני האתרים דווח מפי מספר בכירים בבית הלבן כי הנשיא טראמפ צפוי לבחור בליברמן למשרה הבכירה, לאחר שבשבוע שעבר פיטר במפתיע את קומי – בעיצומה של חקירה המתנהלת נגד טראמפ בנוגע לקשריו עם רוסיה.

ב"פוליטיקו" דווח כי לדברי אדם המעורה בפרטים, בפגישה שנערכה אתמול נוצר חיבור בין טראמפ לליברמן, ושהוא נוטה לבחור בו. עוד נאמר כי טראמפ אמר ליועצו כי הוא רוצה להודיע על הבחירה לפני שהוא עוזב מחר את המדינה לביקורו הראשון כנשיא, שיכלול גם את ישראל.

ליברמן הוא יהודי שומר תורה ומצוות, והוא נחשב ליהודי הראשון שנבחר לסנאט האמריקאי. בשנת 2000 הוא רץ בבחירות לנשיאות כסגנו של המועמד אל גור, שהפסיד לבסוף לג'ורג' בוש הבן. למרות שהוא משתייך למפלגה הדמוקרטית, הוא זוכה לכבוד והערכה הן מדמוקרטים והן מרפובליקאים.