כלי תקשורת במצרים מדווחים כי חמושים של דאע"ש פתחו באש לעבר אוטובוס שהסיע נוצרים-קופטים באלמוניא שמדרום לקהיר, ככל הנראה במקום ישנם לפחות 25 הרוגים. כזכור בחודש שעבר ביצע דאע"ש פיגוע כפול בכנסיות של המיעוט הנוצרי שגבה את חייהם של עשרות

כלי תקשורת במצרים מדווחים כי במתקפה משולבת על אוטובוס שבו נסעו נוצרים קופטים במחוז אל-מניא, דרומית לקהיר, נהרגו 25 בני אדם מירי שבוצע ע"י חמושים מארגון המדינה האסלמית (דעא"ש).

במצרים מדווחים כי חוליית ירי תקפה את האוטובוס שהיה בדרכו למנזר סמואל במחוז אל-מניא.

לפי רשת אל-ערבייה, חברי החוליה, שמנתה 10 רעולי פנים שלבשו מדי צבא, נסעו בשני רכבים והשתמשו בנשק אוטומטי.

גורמי ביטחון מסרו כי פתחו בחיפושים באזור כדי ללכוד את מבצעי הירי.

כזכור בחודש שעבר, אירעו שורה של פיגועי התאבדות בשתי כנסיות של הקהילה במצרים, שבה נהרגו עשרות ויותר מ-100 נפצעו. הפיצוץ הראשון אירע בכנסיית גאורגיוס בעיר טנטא שמצפון לקהיר. כשלוש שעות לאחר הפיצוץ אירע פיגוע התאבדות נוסף בכנסייה הקופטית באלכסנדריה.

תוך שעות: פיגוע נוסף בכנסיה נוצרית במצרים

הנשיא עבד אל-פתאח א-סיסי הכריז על שלושה חודשי חירום בכל רחבי המדינה בעקבות האירועים ועל הקמת מועצה עליונה למאבק בטרור. "המאבק נגד הטרוריסטים יהיה ארוך וכואב. מה שקורה הוא ניסיון לקרוע את מצרים", אמר א-סיסי

א-סיסי הכריז על מצב חירום לשלושה חודשים במצרים

בהודעה הרשמית, זוהו המחבלים המתאבדים בשמות אבו אל-ברא אל-מסרי, שפוצץ עת עצמו בכנסיה באלכסנדריה, ואבו איסחאק אל-מסרי, שאחראי לפיגוע בעיר טנטא, מצפון לקהיר. 44 בני אדם נהרגו במתקפה המשולבת.