לפחות 90 בני אדם נהרגו ויותר מ-400 נפצעו בפיצוץ מטען חבלה שהוטמן במכלית ביוב סמוך לשגרירות גרמניה בקאבול. ממשרד החוץ הגרמני נמסר כי כמה מעובדי השגרירות נפצעו, וכי מטרת הפיגוע הייתה מבנה השגרירות. נזק נגרם גם לשגרירות צרפת ולשגרירויות נוספות. אף ארגון לא קיבל עדיין אחריות לפיגוע

מטען חבלה רב-עוצמה שהוטמן בתוך מכלית ביוב התפוצץ במרכזה של קאבול, בירת אפגניסטן, וגרם למותם של לפחות 90 בני אדם, ולפציעתם של כ- 400 איש.

על פי הדיווחים, המכלית התפוצצה בסמוך לארמון הנשיאות בעיר, באזור שבו נמצאות שגרירויות זרות רבות, בהן של צרפת וגרמניה.

ממשרד החוץ הגרמני נמסר כי כמה מעובדי השגרירות נפצעו בפיגוע, וכי אחד ממאבטחיה נהרג. וממשרד החוץ הצרפתי מסר כי נגרם נזק כבד לבניין שגרירות המדינה בבירה, אולם טרם ברור אם נפגעו עובדי השגרירות.

על פי הדיווח, גם מבני שגרירויות סין, איראן וטורקיה ניזוקו בפיצוץ, אולם לא דווח על נפגעים בקרב עובדי המקום. שני עובדים בשגרירות יפן נפצעו באורח קל.

רשת BBC דיווחה כי עיתונאי אחד מטעמה נהרג בפיגוע וארבעה נוספים נפצעו. עדי ראייה במקום דיווחו כי בזירת הפיגוע פזורות הריסות מבנים רבות, חלקי מתכת ומכוניות בוערות רבות ובתוכן הרוגים. בבית החולים הסמוך, שאליו פונו מרבית הפצועים, דווח על מהומה גדולה ועומס רב בעקבות הגעתם למקום של בני משפחותיהם המודאגים של הפצועים והנעדרים.

"זה הרגיש כמו רעידת אדמה", סיפר עד ראייה שעבד בבנק בסמוך למקום בעת הפיצוץ. הוא נפצע בראשו ופונה עצמאית לבית החולים. עד ראייה נוסף תיאר את הרגעים שלאחר הפיצוץ ואמר כי "לא יכולתי לחשוב כמו שצריך, המהומה הייתה גדולה מאוד".

"למרות הקרבה לשגרירות גרמניה, קשה לומר מה הייתה מטרת הפיצוץ", אמר גורם רשמי במשטרת קאבול. עם זאת, שר החוץ הגרמני זיגמר גבריאל טען כי הפיגוע כוון באופן לשגרירות המדינה: "הפיצוץ אירע קרוב מאוד לשגרירות. הוא פגע באזרחים ובאנשים שנמצאים באפגניסטן כדי לעבוד למען עתיד טוב יותר". גורם רשמי בגרמניה הודיע כי מדינתו תשהה את גירושם של מבקשי מקלט שבקשתם נדחתה בחזרה לאפגניסטן בעקבות הפיצוץ.

בעקבות הפיצוץ העצמתי התנפצו חלונות ודלתות במבנים במרחק מאות מטרים מזירת הפיצוץ. לפי שעה, אף ארגון לא נטל אחריות לפיגוע.

בחודש שעבר, הכריז ארגון טאליבן על "מתקפת האביב" – סדרה של מתקפות צבאיות שנועדו לחזק פוליטית את הארגון. עם זאת, דובר מטעם הארגון אמר כי אין לו קשר לפיגוע.