לפחות 40 מהגרים ממערב אפריקה שהיו בדרכם לאירופה, מתו בשבוע האחרון זאת לאחר שהמשאית שבה נסעו התקלקלה בצפון ניז'ר סמוך לעיירה אגדז בקצה מדבר סהרה. כך נמסר מארגון הצלב האדום

לפחות 40 מהגרים שהיו בדרך ללוב נמצאו ללא רוח חיים במדבר סהרה בצפון ניז'ר. כך הודיעו היום (ה') נציגי ארגון הצלב האדום.

המהגרים מתו מצמא אחרי שהרכב שבו עשו את הדרך ללוב התקלקל. בין המתים נשים ותינוקות.

שישה מהגרים ששרדו הצליחו להגיע לעיירה אגדז שנמצאת בקצה מדבר סהרה ונחשבת ל"בירת ההברחות" של אפריקה וסיפרו למקומיים על האסון שפקד אותם. בצלב האדום שלחו צוות לאזור כדי "לאסוף מידע" על נסיבות המוות.

בשנה שעברה נרשמו בארגון ההגירה הבינלאומי 335 אלף מהגרים שהמשיכו מניז'ר צפונה ללוב. בתחילת מאי נמצאו מתים במדבר שמונה מהגרים מניז'ר, חמישה מהם ילדים. הם היו בדרכם לאלג'יריה. במקרה אחר, גם כן בחודש שעבר, חילצו חיילים בצפון ניז'ר כ-40 מהגרים מכמה מדינות אפריקניות שננטשו.

המהגרים משלמים הון עתק למבריחים כדי להגיע ללוב, ומשם לשוט בים התיכון בדרך לאירופה.

לוב מנסה כבר תקופה ארוכה לשלוט על 5,000 הקילומטרים של הגבול הדרומי שלה עם סודן ללא הצלחה, כתוצאה מהכאוס שהגיע לאחר ההפיכה שהפילה את שלטונו של קדאפי ב-2011 הגבירו המבריחים את פעילותם, ורבבות מנסים כל שנה לחצות את הדרך המסוכנת בים התיכון לאיטליה – שנמצאת רק 300 ק"מ מחופה של לוב.

איטליה וגרמניה קראו בחודש שעבר להציב כוח של האיחוד האירופי בגבול בין לוב לניז'ר כדי להפחית את כמויות המהגרים. עד אמצע אפריל השנה דיווחה איטליה על קרוב ל-42,500 מהגרים שמגיעים אליה מהים – 97% מהם הגיעו מלוב.