על פי דיווח ערוץ אל-מיאדין הלבנוני, קטאר מסרה לארגון חמאס רשימה של חברים שמתבקשים לעזוב מידיית את המדינה • בקטאר התנצלו בפני חמאס לטענתם הסיבה לגירוש הבכירים: "תוצאה של לחצים בינלאומיים"

ערוץ אל מיאדין הלבנוני דיווח כי קטאר מסרה לתנועת חמאס רשימה של בכירי הארגון וחברים נוספים שמתבקשים לעזוב את המדינה מידיית .

בדיווח לא צוין אם חאלד משעל, מי שהיה עד לא מזמן יושב ראש הלשכה המדינית של חמאס, יאלץ לעזוב את המדינה.

מקורות דיפלומטיים שצוטטו בדיווח אמרו כי הרשימה גובשה לאחר חקירות של אנשי חמאס בבתי הכלא בישראל.

בקטאר התנצלו וטענו כי "הדרישה לגירוש נובעת מלחץ חיצוני", וכי היא מביעה את צערה על כך.

כזכור הנשיא טראמפ נפגש במהלך ביקורו בסעודיה עם ראשי מדינות ערב המתונות ובראשן עם הנסיך הסעודי, ושם התקבלו החלטות נגד ארגון חמאס במזה"ת בפרט ונגד ארגון האחים המוסלמים בכלל.

לדברי גורמים פלסטינים הגירוש של אנשי תנועת חמאס מקטאר היא תוצאה ישירה של הפסגה בין טראמפ לנסיך הסעודי בריאד. לטענת הגורמים "הלחץ הזה יקרב בין חמאס לאיראן, שתומכת בזרוע הצבאית".

בפרסום בעיתון "א-שרק אל-אווסט" הרואה אור בלונדון מהשבוע שעבר, נטען כי איראן החלה שוב לתמוך בחמאס.
לפי הדיווח במהלך השבועות האחרונים נערכו פגישות אינטנסיביות בין בכירים איראניים ובכירים בחיזבאללה בלבנון, בהם גם בכירים במשמרות המהפכה האיראניים, בסיומן של הפגישות הסכימו הצדדים עקרונית על השבת התמיכה הכספית האיראנית לחמאס, זאת כפי שהיה לפני פרוץ מלחמת האזרחים בסוריה בשנת 2011. עוד נמסר כי הוסכם על חידוש היחסים ופיתוחם, וכי ראש הלשכה המדינית, איסמעיל הנייה, יבקר בטהרן בהקדם.