עיראק: עשרות אזרחים נהרגו כשניסו להימלט מידי דאע"ש במוסול

תוך שהם נמלטים מחמושי דעא"ש אל הצבא העיראקי - נהרגו עשרת גברים, נשים וילדים ברחובות מוסול, אלו שהספיקו לברוח, הגיעו פצועים תוך שהם נושאים עמם את גופות יקיריהם

עדי ראייה ואנשי כוחות החירום בעיר מוסול מסרו כי עשרות בני אדם נטבחו בעודם נמלטים מתוך שכונת המגורים במוסול, שנמצאת עדיין תחת שלטון דאע"ש.

על פי צוותי צילום של סוכנות הידיעות רויטרס, עשרות גופות אזרחים מוטלות ברחוב, בקרבה לקו הלחימה הראשון של כוחות דאע"ש מול הצבא העיראקי.
ברחוב נערמו גופות של גברים, נשים וילדים, ותיקים בהם נשאו הנטבחים את מטלטליהם מוטלים ברחבי השכונות באזור זאנג'ילי.

אזרחים רבים הצליחו להינצל ולהימלט לשטחים הנשלטים על ידי הממשל העיראקי – חלקם פצועים, וחלקם נושאים עמם את גופות קרוביהם עטופים בשמיכות.

בכמה כלי תקשורת דווח מפי גורמים צבאיים על כמה מאות הרוגים בימים האחרונים, אולם טרם התברר ההיקף המלא של מעשי הטבח באזרחים הנמלטים.

על פי האתר העיראקי "אל-אעזמיה", כ-300 אזרחים נהרגו היום, ואילו בכיר בצבא עיראק מסר אתמול לסוכנות הידיעות הטורקית "אנטוליה" כי לוחמי דאע"ש טבחו בכ-120 אזרחים ב-48 השעות שלפני כן.

מאז תחילתו של המבצע הצבאי לשחרור העיר שהפכה למעוז דאע"ש בעיראק, קרוב ל-800 אלף אזרחים נמלטו ממנה. בחודש ינואר השתלטו הכוחות על מזרח העיר, והחל מהשבוע שעבר החל מבצע לשחרור האזורים האחרונים במערב מוסול שעדיין בשליטת דאע"ש.

כוחות הקואליציה הלוחמים במוסול הודיעו על שחרור שכונה נוספת 'סאהה' שבמערב העיר, אחת מארבע השכונות האחרונות שבידי דעא"ש.
נכון לעכשיו שולט הארגון האכזרי במרכז העיר העתיקה של מוסול, בשכונות זאנג'ילי ובמתחם הרפואי בעיר.


הלחימה במוסול צילום מסך טויטר

הכוחות העיראקיים, שהובלו על ידי יחידת העילית לוחמה בטרור של המשטרה הפדרלית, החלו במתקפה על שכונת סאהה לפני כשבוע, בליווי כוחות אוויריים של צבאות הקואליציה המערבית.

דובר הכוחות המיוחדים של צבא עיראק, תת אלוף חיידר אל אוביידי, התייחס להתקדמות בקרב והסביר כי החשש מפגיעה באוכלוסייה האזרחית הנצורה באזורים שבשליטת דאע"ש, כ-200 אלף איש, מביא את הצבא לפעול בזהירות מרבית.

מפקד המשטרה הפדרלית העיראקית הוסיף כי כ-40% מתושבי שכונת זאנג'ילי עברו גם לשליטת ממשלת עיראק.

בתחילת החודש פתחו כוחות שריון של צבא עיראק בחזית לחימה חדשה נגד ארגון דאע"ש בצפון מערב העיר מוסול.

הדיוויזיה התשיעית המשוריינת של צבא עיראק, מלווה בלוחמי כוחות התגובה המהירה של משרד הפנים העיראקי החלו להתקדם לעבר השטח הבנוי בעיר לאורך כביש מספר 1 החוצה את מערב העיר מצפון לדרום.


צבא עיראק צילום מסך טויטר

המתקפה נועדה להוריד את לחץ הלחימה מכוחות "דיוויזיית הזהב" והיחידות ללוחמה בטרור של המשטרה הפדרלית השקועות זה מספר שבועות בלחימה במרכזה העתיק של העיר, המשמש את לוחמי דאע"ש כמבצר של מנהרות וסמטאות ממולכדות.

חיל האוויר האמריקני מספק חיפוי אווירי לכוחות העיראקים ופועל על פי בקשתם תוך הימנעות מהפצצת אזורים מאוכלסים בצפיפות במרכז העיר.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *