פיגוע לפני בחירות: האם הטרוריסטים מעדיפים את קורבין?

ישנו חשש שגורמי האסלאם הקיצוני מבקשים לנצל את הבחירות השבוע בבריטניה, כדי לפגוע בממשלה הימנית שהכריזה על ראשם מאבק. מבחינתם עדיף שראש הממשלה הנבחר יהיה ג'רמי קורבין • הפיגוע בלונדון עשוי להכריע את עתיד בריטניה כולה
 • "הנני מכירות הרבה שנים שהוא פך שמן טהור ועדיו לגדולות

  תוכן מקודם

 • מה דעתו של מרן שר התורה על רכישת קרקע לקיום מצוות שמיטה

  תוכן מקודם

 • 8 ילדים מבקשים עזרה: נשארנו לבד בלי אמא

  תוכן מקודם

 • מדוע עדיף רכישה שתירשם בטאבו לקיום מצוות שמיטה?

  תוכן מקודם

ישנו חשש שגורמי האסלאם הקיצוני מבקשים לנצל את הבחירות השבוע בבריטניה, כדי לפגוע בראשת הממשלה הימנית-שמרנית שהכריזה על ראשם מאבק. מבחינתם עדיף שראש הממשלה הנבחר יהיה ג'רמי קורבין, ראש מפלגת הלייבור, שהביע בעבר תמיכה בארגוני טרור כמו חמאס וחיזבאללה.

את הדברים כותב טרי ניומן, שירת בעבר בפרלמנט הבריטי וכיום מתגורר בישראל, בטור שפירסם באתר NRG. לדבריו, אם הפיגוע של אמש מסמל משהו, לבד מהניסיון של האסלאם הרדיקאלי לאיים על בריטניה, אירופה והעולם החופשי כולו, הרי שזהו ניסיון בוטה להשפיע על הבחירות בממלכה ברוח זאת.

הסקרים שהתפרסמו בלונדון בסוף השבוע האחרון, מרמזים שתרזה מיי בצרות עמוקות. הפער בינה לבין קורבין מצטמצם. כשמצרפים לכך את אפקט פיגוע הדריסה והדקירה בלונדון האחרון, אפשר להניח שראשת ממשלת בריטניה השמרנית בבעיה קשה. לו אני בנימין נתניהו, הייתי מניח שזה זמן ראוי להושיט לראש ממשלת בריטניה יד מסייעת.

ברור לכל מאן דבעי, שמבחינת נתניהו תרזה מיי היא הכתובת הרצויה לו בראשות הממלכה הבריטית. היא שמרנית, היא הוכיחה ידידות אמת לישראל, היא לא קורבין. נתניהו יכול לנצל את עובדת היותו ראש ממשלה מערבי עתיר ניסיון במלחמה בטרור, כדי להושיט לה בימים אלה יד מסייעת. פעילות משותפת שלו עמה – יכולה לשפר לאין ערוך את הביטחון של העם האנגלי. וכתוצאה מכך ישפר מצבה בסקרים, ובלא ספק גם בבחירות ביום חמישי.

אורן נהרי כותב באתר וואלה כי הפיגוע בלונדון הוא שילוב בין תא טרור ופיגוע זאב בודד; מצד אחד, ישנה התארגנות במובן הבסיסי ביותר של המושג – שלושה אנשים מתכננים פיגוע, ויוצאים יחד לבצע אותו. הם דיברו ביניהם, הם נפגשו, הם היו בקשר ואנשים בסביבתם מן הסתם ידעו שפעילותם – או לפחות דעתם – מקצינה. הם לא נעצרו בזמן.

מצד שני, ושוב מדובר בקרן אור דקה באפילה, המחבלים יצאו לפיגוע בלונדון כשהם מוכנים למות; הם יצאו חמושים, אבל לגופם חגורות נפץ מדומות, לא אמיתיות – דבר שהיה עלול להפוך את הפיגוע מרב נפגעים לטבח של ממש. ההתארגנות לפיגוע הייתה מקומית, עצמית, המחבלים לא ידעו להרכיב חגורות נפץ ולא קיבלו כאלה מתא רדום כזה או אחר.

הסכנה הזו, בדמות פיגוע נוסח מנצ'סטר, ממשיכה לרחף מעל הממלכה המאוחדת כולה, ובעיקר בלונדון שבה חיים כשליש מהמוסלמים הבריטים – יותר ממיליון ורבע בני אדם. כעשרת אלפים בריטים מתאסלמים מדי חודש, מאות או אלפים מהם יצאו לסוריה להילחם לצד דאעש וחלקם מסתננים חזרה. כמה הם, היכן ומה הם מתכננים – הרי שאין אפשרות מעשית לעקוב אחרי כ-20 אלף בני אדם המוגדרים איום, וזה המצב כיום בבריטניה.

ולאחר כל זאת, השאלה הגדולה שנותרה היא מידת ההשפעה שלו על תוצאות הבחירות בבריטניה בעוד ארבעה ימים – ואם כן, לאיזה כיוון. ובכן, התשובה הפשוטה היא שאין דרך לדעת. המומנטום כעת ניצב לצד הלייבור – ואם הסקרים נכונים ולו חלקית, מתברר שכרבע מהבוחרים עברו מהשמרנים ללייבור בתוך כחודש, נתון מדהים בהתחשב בפער האדיר בין המפלגות בכל תחום.

אחרי הפיגוע במנצ'סטר, תרזה מיי, ראש הממשלה ומנהיגת השמרנים, ממצבת את עצמה כקשוחה מול הטרור; שרת הפנים לשעבר יודעת מה צריך לעשות כדי להביס את הטרור. מולה עומד ג'רמי קורבין, מנהיג הלייבור המתגאה בכך שהוא מתנגד לחלוטין ללוחמה בטרור כפי שהיא מתנהלת – לרבות סובלנות, שלא לומר אהדה, כלפי ארגוני טרור מסוימים, דוגמת חמאס שמוכר כארגון טרור באיחוד האירופי ובבריטניה.

אם כך, הרי שלכאורה בזמנים של פחד – שהרי משמעות המילה טרור היא אימה – הציבור אמור להתקהל סביב הדגל של אלה הנתפסים כחזקים מול הטרור. אולי, אך באותה מידה ניתן לטעון שאם ראש הממשלה מיי והשמרנים כה חזקים מול הטרור, יודעים איך לפעול נגדו ומה לעשות, כיצד הגיעה הממלכה לשלושה פיגועים רבי נפגעים בתוך חצי שנה? פיגוע דריסה ודקירה בגשר ווסטמינסטר ובפרלמנט, הפיגוע במנצ'סטר ארינה וכעת פיגוע דריסה ודקירה נוסף בלונדון, בגשר לונדון וב"בורו מרקט" – אולי הגיעה העת לגישה חדשה?

ואם אכן הלייבור תנצח בבחירות, ותוכל להרכיב ממשלה עם המפלגה הסקוטית הלאומית, למשל, ואולי עוד כמה רסיסי מפלגות – זו תהיה ההצלחה האסטרטגית הגדולה ביותר של הטרור האסלאמי מאז שנת 2004, אז פיגוע תופת במדריד ערב הבחירות הביא לנפילות המפלגה השמרנית ועליית הסוציאליסטים, שהוציאו מיד את ספרד מהקואליציה הבינלאומית בעיראק. מעבר לכך שמלחמת עיראק השנייה הייתה אסון, שהעילה לקיומה הייתה תרמית ושהתנהלותה הייתה מחפירה – העבודה היא שפיגוע טרור הפיל ממשלה, או לפחות היה הזרז לשינוי המשטר.

עליית הלייבור לשלטון, תביא לניצחונו של קורבין שמחזיק באג'נדה מהשמאל הרדיקלי, שכוללת בין השאר את הוצאת הכוחות הבריטיים מאפגניסטן ועיראק, הפסקת הפצצות נגד דאעש, פירוק נאט"ו, פירוק היכולות הגרעיניות של בריטניה, ומן הסתם הפסקת שיתוף הפעולה המודיעיני עם ארצות הברית. עלייתו לשלטון – וכמובן שהוא עצמו לא תומך טרור – תיחשב להצלחת ענק לטרור האסלאמי הרדיקלי.

סערה בבריטניה: קורבין עלה לקברו של אחד ממתכנני טבח מינכן

Share on email
שתפו במייל

כתבות קשורות

ביידן הכריז על ברית חדשה מול סין: ארה"ב ובריטניה יחמשו את אוסטרליה בצוללות
עשי"ת: מרן הגר"ח קנייבסקי בבדיקת ד' מינים
וְכִסָּהוּ בֶּעָפָר • האדמו"ר ממודז'יץ בכיסוי הדם
לדון בעסקת חילופי השבויים וההסדרה ברצועה: משלחת מצרית תגיע לעזה וישראל
זֶה כַּפָּרָתִי • האדמו"ר מפרמישלאן במנהג הכפרות
המחקר החדש מוכיח: המחוסנים במנה שלישית של "פייזר" מוגנים פי 10 מקורונה
משטרת גרמניה עצרה ארבעה חשודים שתכננו לבצע פיגוע בבית הכנסת
ביום כיפור: 2,583 בני אדם נזקקו לטיפול רפואי - עשרות פונו מבניינים מסוכנים למגורים
כִּי חָפֵץ חֶסֶד הוּא • תשליך בחצה"ק נדבורנה
יִכְבּוֹשׁ עֲוֹנוֹתֵינוּ • תשליך בחצה"ק נדבורנה ירושלים
ראש ישיבת הרשב"י מסר שיחת הכנה ליום הכיפורים • גלריה
אב"ד סאנטוב בביקור אצל גאב"ד ירושלים • גלריה
נתניהו על דברי גנץ: "הם דוהרים להסכם הגרעין המסוכן שיאפשר לאיראן ארסנל גרעיני"
הרב יוסף חיים אוהב ציון בעניני יוהכ"פ וסגולות ליוהכ"פ • צפו
כַּפֹּת תְּמָרִים • ראב"ד ירושלים בבדיקת לולבים
השיעור היומי: הרב דוד חבושה • צפו
מִי קֵל כָּמוֹךָ • תשליך בחצה"ק פרמישלאן
הכנה ליום הכיפורים: הגרב"ד פוברסקי מסר שיחה בישיבת שיח יוסף

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו