"הוא אדם ללא רבב": נשיא ארה"ב הודיע כי כריסטופר ריי, בעבר עוזר היועץ המשפטי בממשל ג'ורג' בוש, יחליף את ג'יימס קומי שפוטר בחודש שעבר. ראש ה-FBI הקודם יעיד מחר בסנאט וצפוי להישאל אם טראמפ דחק בו לסגור את חקירת הקשרים עם רוסיה

הנשיא דונלד טראמפ הודיע בצהריים בטוויטר על בחירתו של כריסטופר ריי לתפקיד ראש ה-FBI החדש, כמעט חודש אחרי פיטוריו של ג'יימס קומי. "אני אציע את מועמדתו של כריסטופר ריי, אדם בעל כישורים שאין בהם דופי, לתפקיד ראש ה-FBI החדש. פרטים נוספים בהמשך", כתב טראמפ בטוויטר.

ריי עבד במשרד המשפטים האמריקני בתקופת הנשיא ג'ורג' בוש, והיה עוזר היועץ המשפטי. הוא עורך דין בהכשרתו, ובעבר ייצג את מושל ניו ג'רזי כריס כריסטי, שהתסבך בפרשת שחיתות בניו ג'רזי שבה נסגרו נתיבים בגשר וושינגטון העמוס. שני עוזריו של כריסטי הורשעו בכך שתכננו לסגור את הנתיבים כדי לפגוע בראש העיר הדמוקרטי של ניו ג'רזי – שלא תמך במושל הרפובליקני .

ההחלטה של טראמפ מגיעה יום לפני שקומי יעיד בשימוע דרמטי בוועדת המודיעין של הסנאט. הוא צפוי להישאל אם הנשיא דחק בו לסיים את החקירה סביב קשרי ממשלו עם רוסיה, כפי שדווח בכלי תקשורת בארצות הברית. לפי הדיווחים, סירובו של קומי להתיישר לפי טראמפ הביא לפיטוריו המפתיעים.

בחודש שעבר פיטר טראמפ את ראש ה-FBI ג'יימס קומי לאחר שטען כי הוא נכשל בתפקידו, אך רבים טענו כי הוא עשה זאת על רקע חקירת ההתערבות הרוסית בבחירות בארה"ב וקשריו של טראמפ לקרמלין. קומי דיווח לאחר מכן שטראמפ ביקש ממנו לסגור את תיק החקירה נגד מייקל פלין, היועץ לביטחון לאומי לשעבר בממשלו, שפוטר לאחר שהתגלה כי שיקר לגבי קשריו עם רוסיה.

היום נודע כי קומי ביקש בשעתו משר המשפטים ג'ף סשנס לא להשאירו לבד עם הנשיא לאחר שטראמפ ביקש ממנו ביחידות לסגור את החקירה. מחר אמור קומי להעיד בפני ועדת המודיעין של הסנאט. חברי הוועדה צפויים לתשאל את קומי על יחסיו עם הנשיא טראמפ והסיבות שלו לשמור בסוד את בקשת הנשיא ממנו לסגור את חקירת פלין.