טראמפ שוחח עם אמיר קטאר: "נמצא פתרון למשבר"

הנשיא האמריקני שוחח היום (רביעי) עם שליט המדינה המוסלמית, תמים בן חמד אל-ת'אני, ע"פ דיווח ברשת אל-ג'זירה - נשיא ארה"ב הביע נכונות לסייע במציאת פתרון למשבר בין קטאר לבין מדינות המפרץ

רשת אל ג'זירה דיווחה כי נשיא ארה"ב שוחח עם השליט הקטארי בטלפון לאחר החלטת המעצמות הערביות לנתק קשרים דיפלומטיים עם הנסיכות.

על פי הדיווח טראמפ אמר כי הוא "מוכן למצוא פתרון למשבר".

כזכור כמה מדינות מוסלמיות הודיעו בתחילת השבוע על הפסקת היחסים הדיפלומטים עם האמירות קטאר. המדינות – מצרים, איחוד האמירויות, ערב הסעודית ובחריין – מאשימות את קטאר בתמיכה בארגוני טרור, כמו אל-קאעידה וארגון 'המדינה האסלאמית' (דאעש).

שר החוץ הקטארי ציין כי ההחלטה להפסיק את הקשרים הדיפלומטיים "אינה מוצדקת" וכי האמירות מחויבת ל"מועצת שיתוף הפעולה של מדינות המפרץ" (GCC) ואינה מתערבת בענייניהן של מדינות אחרות.

קטאר, איראן ומצוקה כלכלית: חמאס יפתח בעימות נוסף מול ישראל?

מוקדם יותר הערב, אישר הפרלמנט בטורקיה שליחת חיילים לבסיס צבאי בקטאר, כאות הפגנת תמיכה בבעלת בריתה של אנקרה. הצעת החוק, שהועלתה לפני פרוץ המשבר, אושרה ברוב של 240 חברי פרלמנט.

היום נודע כי אמיר כוויית, סבאח אל-אחמד א-סבאח, יבקר בדובאי שבאיחוד האמירויות הערביות. במטרה לגשר בין קטאר ובין איחוד האמירויות, ערב הסעודית ומצרים שמאיימות לנתק עמה את הקשרים הדיפלומטיים.

אתמול אמר טראמפ כי מנהיגים במזרח התיכון אמרו לו במהלך ביקורו באזור, בחודש שעבר, כי קטאר מממנת אידיאולוגיה קיצונית: "אמרתי להם שאי אפשר יותר להמשיך ולממן קיצונים, והם הצביעו על קטאר".

טראמפ על החרם הערבי על קטאר: מממנת אידיאולוגיה קיצונית

גורם אמריקני בכיר הוסיף אמש כי התנהגותה של קטאר, המואשמת בשיתוף פעולה עם איראן ובתמיכה בארגונים רדיקליים, מדאיגה את וושינגטון. מנגד, בבית הלבן הבהירו אתמול כי טראמפ מקווה שהמשבר ייפתר במהירות.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *