עתיד הברקזיט על הפרק: אזרחי בריטניה הולכים לקלפי

בצל פיגועי הטרור האחרונים וכשברקע מרחף סימן שאלה על עתידו של הברקזיט, יוצאים היום אזרחי בריטניה לקלפיות כדי להכריע: כהונה נוספת לתרזה מיי או ניצחון מפתיע למנהיג הלייבור, ג'רמי קורבין
 • מזעזע: מה מבקש ילד שסובל בלי הפסקה

  תוכן מקודם

 • גזירת מלך רשכבה"ג מרן שה׳׳ת הגר׳׳ח קנייבסקי שליט"א : ׳׳התורמים למגבית 'קופת העיר' עבור כלות עניות בסך 513 ש"ח, יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב.״

  תוכן מקודם

 • "סבל יומיומי שלא ניתן להעלות על הדעת" גיטי כהן שוברת שתיקה

  תוכן מקודם

 • עזרו לאבא ואמא לשמור עלי

  תוכן מקודם

העולם עוקב בדריכות: בבריטניה נפתחו הבוקר הקלפיות ועשרות מיליוני מצביעים בוחרים במועמד שלהם לראשות הממשלה.

מחד, רה"מ המכהנת, תרזה מיי, שהכריזה על בחירות בזק לפני מספר שבועות והובילה בבטחה בסקרים עד לימים האחרונים. מאידך, מנהיג הלייבור הלייבור ג'רמי קורבין, שהצליח כאמור לצמצם משמעותית את הפער ממיי.

הבחירות מתקיימות בצל הפיגועים האחרונים בממלכה, כשבנוסף מרחפת ברקע שאלת מימוש הברקזיט. מיי אמורה להמשיך במהלך ההיפרדות מהאיחוד בעוד קורבין מתנגד לו.

יצוין כי מיי מובילה בסקרים על קורבין, אך הפער ביניהם הצטמצם משמעותית בימים האחרונים. למרות זאת, ההערכות מדברות על כך שהיא תנצח את הבחירות. האם זה מה שיקרה בפועל? סמוך לחצות הלילה (שעון ישראל) נדע.

טרור בבריטניה: לפחות 19 הרוגים ו-50 פצועים בפיצוץ במנצ'סטר

כזכור, ראש הממשלה, תרזה מיי, הפתיעה לפני כחודשיים את המערכת הפוליטית בבריטניה והודיעה על הקדמת הבחירות לתחילת יוני הקרוב, שנתיים וחצי לפני המועד המקורי שלהן.

מה עומד מאחורי הצעתה של מיי? כזכור, לפני פחות משנה בתום משאל עם דרמטי, אישרו אזרחי בריטניה את הברקזיט (עזיבת האיחוד האירופי). בעקבות תוצאות המשאל התפטר ראש הממשלה, דייויד קמרון מתפקידו.

מי שהחליפה אותו היא תרזה מיי, שכעת, רגע לפני המו"ש עם האיחוד האירופי לקראת תנאי העזיבה, מעוניינת לחזק את כוחה באמצעות בחירות. ככל שהיא והמחנה שלה יהיו חזקים יותר, כך היא מאמינה, הם יצליחו להגיע להישגים גבוהים יותר מול האיחוד. בנוסף, הצעדים שלהם יזכו לגיבוי ציבורי נרחב.

בדבריה במסיבת העיתונאים אמרה מיי: "בקיץ שעבר, לאחר שהמדינה החליטה לעזוב את האיחוד האירופאי, היינו זקוקים למנהיגות חדשה. מאז הפכתי לראשת ממשלה ובריטניה עוזבת את האיחוד ואין דרך חזרה. בעוד אנו מסתכלים לעתיד, לממשלה יש את התכנית התאימה לכך – הכוונה היא שנשיג שליטה בכסף, בחוקים ובגבולות שלנו.

בווסטמיניסטר צריכה להיות אחידות ובמקום זאת יש מחלוקות רבות…גורמי האופוזיציה לא מעריכים את הנחישות שלנו לעשות את העבודה כהלכתה והם מסכנים את ההכנות שלנו לברקזיט. אם לא נערוך את הבחירות כעת, המחלוקת בפלמנט ימנעו מאיתנו מלהצליח בברקזיט".

כתבות קשורות

תגובה אחת

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן