ארה"ב יירטה מל"ט בשירות אסד שירה אל כוחות הקואליציה

מל"ט בשירות צבא אסד תקף את כוחות הקואליציה שאותה מובילה ארצות הברית. הצבא האמריקני תקף בתגובה את המל"ט וכן כלי רכב שנשאו נשק • לפני יומיים תקפו מטוסי הקואליציה מטרות בדרום המדינה

ארה"ב יירטה מל"ט של צבא סוריה שתקף את כוחות הקואליציה בראשות ארה"ב בסוריה, כך הודיע הערב (חמישי) דובר מטעם צבא ארה"ב, שציין כי מדובר בפעם הראשונה בה משטר אסד תוקף את כוחות הקואליציה.

הדובר, קולונל ריאן דילון, אמר כי המל"ט החמוש הושמד לאחר שתקף פטרול של הקואליציה באזור נייטרלי בדרום המדינה. לא היו נפגעים בקרב כוחות הקואליציה.

מוקדם יותר היום ביצעה ארה"ב תקיפה שלישית תוך יומיים בסוריה, נגד שיירת נשק שהתקדמה לעבר כוחות אמריקניים ליד העיר א-טאנף.

האירועים היום מגיעים בהמשך לתקיפה קודמת שבוצעה רק ביום שלישי האחרון, אז תקפו מטוסים בדרום סוריה, סמוך לגבול עם עיראק. "למרות אזהרות קודמות, הכוחות המזוהים עם המשטר נכנסו לאיזור מפורז עם טנק, נשק חם, נשק נגד מטוסים ויותר מ-60 חיילים", נמסר בהודעה שפרסמה הקואליציה.

מרכז המעקב הסורי מסר כי בתקיפה האמריקנית אתמול נגד כוחות המזוהים עם נשיא סוריה אסד בגבול עם עיראק נהרגו לפחות 17 חיילים וחמושים.

גורם צבאי בצבא אסד אישר את התקיפה של מטוסי הקואליציה נגדו, ואמר: "התוקפנות הזו מדגישה פעם נוספת את העמדה של הכוחות האלה, שתומכים בטרור בזמן שהצבא הסורי ובעלי בריתו נוחלים הישגים יום יומיים במאבק נגד ארגון דאע"ש. הפיקוד הכללי של צבא סוריה מזהיר מהסכנות הטמונות בהסלמה הזו והשלכותיה".

היום רשת "אל-מנאר" של חיזבאללה פרסמה תמונות המתארות לטענתה צילומים של מל"ט אמריקני בשמי דרום מזרח סוריה – כשכלי טיס איראני עוקבים אחריו. "אנחנו יכולים לפגוע בהם והם לא יכולים לקלוט אותנו", נשמעים אומרים האיראנים.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *