נשיא ארצות הברית הגיב בצהרים (שישי) לעדות שהשמיע ראש ה-FBI לשעבר, ג'יימס קומי, בועדת המודיעין של הסאנט וטען: "למרות כל השקרים וההצהרות הכוזבות, מדובר בזיכוי מלא ושלם"

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, מגיב לראשונה לעדותו של ראש ה-FBI לשעבר, ג'יימס קומי, בפני ועדת המודיעין של הסאנט.

"למרות כל השקרים וההצהרות הכוזבות, מדובר בזיכוי מלא ושלם", כתב טראמפ והוסיף: "וואו, קומי הוא מדליף".

כזכור, ראש ה-FBI המודחף ג'יימס קומי, מסר אמש את עדותו בפני ועדת המודיעין של הסאנט. עדותו של קומי, שפוטר לפני כחודשיים במפתיע ע"י טראמפ, עסקה במעורבות הרוסית בבחירות לנשיאות והיא עוררה ענין רב בעולם בכלל ובארצות הברית בפרט.

"הופתעתי מהפיטורים שלי, זה בלבל אותי לשמוע עליהם מאמצעי התקשורת.", פתח קומי את דבריו. הוא הדגיש כי "ה-FBI הוא חזק, ותמיד יהיה עצמאי".

לדבריו, "הבולשת החלה לחקור את מתקפות הסייבר של גורמים ברוסיה נגד מאות גופים – במטרה להשפיע על מערכת הבחירות – כבר בסוף שנת 2015".

קומי חזר ואמר כי טראמפ לא ביקש להפסיק את החקירה בענין. יחד עם זאת, בהתייחס לשיחתו עם טראמפ בענין היועץ לביטחון לאומי פלין אמר קומי: "למרות שאיני יכול לקבוע האם הוא ניסה לשבש את החקירה, השיחה איתו הייתה מטרידה מאוד".

הוא הוסיף ואמר באותו ענין: "טראמפ לא הורה לי במילים מפורשות להפסיק את החקירה נגד פלין, אך זה מה שהבנתי ממנו…הייתי בשוק מהשיחה שניהלתי איתו".

לטענתו, גם חבריו היו מזועזעים באותה מידה.