החרם על קטאר החל לתת את אותותיו ובעלת בריתה של האמירות המבודדת, שיגרה 5 מטוסים עמוסים כל אחד ב-90 טונות של מזון. קטאר מוחרמת בשל תמיכתה בארגוני הטרור, אך ממשיכה בשלה: "חמאס תנועת התנגדות לגיטימית", אמר הלילה שר החוץ

איראן שלחה היום (א') לקטאר חמישה מטוסים עם 90 טונות של מזון על כל אחד מהם, זאת במטרה לסייע לה עם המשבר שבו היא שרויה בעקבות החרם שהטילו עליה בשבוע שעבר מדינות ערב בשל תמיכתה בטרור. מטוס שישי עם מזון צפוי להמריא בהמשך היום.

סעודיה, בחריין ואיחוד האמירויות פרסמו הלילה הודעה מתואמת שבה הודיעו כי הן מתכוונות להתחשב במקרים הומניטריים שנוצרו כתוצאה מניתוק היחסים עם קטאר. מדובר בעיקר במשפחות שכוללות בני משפחה גם מקטאר וגם מאותן מדינות שנפגעו מהמשבר.

גורמים במשרד החוץ הטורקי מסרו לרויטרס כי מזכיר המדינה האמריקני רקס טילרסון שוחח עם מקבילו הטורקי מבלוט קאווסגולו בנוגע למצב בסוריה וגם למשבר המפרץ. לטענת הגורמים, השיחה התקיימה לבקשתו של טילרסון, שקרא בסוף השבוע להרגעת הרוחות ולהקלה בחרם על קטאר.

בתקשורת הערבית דווח כי המועצה הקטארית הלאומית לזכויות אדם קיבלה תלונה מאזרח קטארי שביקש להיכנס לסעודיה כדי לבקר במכה, אך סורב. עלי בן סמייח א-מארי, ראש המועצה, אמר כי מדובר בהפרה בוטה של זכויות דת.

ברשת אל-ג'זירה הקטארית דווח כי המועצה מתכוונת לפעול משפטית נגד סעודיה, איחוד האמירויות ובחריין, שמובילות את החרם, בעקבות קבלת מאות תלונות מצד אזרחים, שלטענתם מושפעים לרעה בשל המהלך שנקטו מדינות המפרץ. "המדינות פועלות באופן של עונש קולקטיבי ומבצעות פשע בינלאומי", אמר ראש המועצה.

בצל החרם של מדינות ערב כלפי קטאר על תמיכתה בטרור, שר החוץ הקטארי, מוחמד עבד א-רחמן אל ת'אני, אמר אתמול בראיון שהעניק לערוץ הרוסי RT במסגרת ביקורו במוסקבה כי עבור מדינות ערב, חמאס היא תנועת התנגדות לגיטימית. עם זאת, אמר אל ת'אני כי חמאס לא תונהג יותר מקטאר ובעצם אישר שאנשי הארגון כבר אינם נמצאים במדינת המפרץ. "ההנהגה כעת בפלסטין", אמר.

אל-ת'אני אמר כי קטאר לא תומכת בחמאס אלא בעם הפלסטיני. "התמיכה שלנו בעם הפלסטיני ברורה. אנחנו משתפים פעולה עם הרשות הפלסטינית הרשמית. הנוכחות של חמאס בקטאר לא אומרת שיש תמיכה לחמאס בקטאר. הנוכחות של חמאס הוא בבחינת ייצוג פוליטי של תנועת חמאס. כעת הנהגת התנועה בפלסטין, אבל קטאר אחראית מטעם שותפיה הבינלאומיים לפעול למען הפיוס הפנים-פלסטיני. אנחנו פועלים בעניין הזה בכל השקיפות. כולם יודעים את זה. יש בכירים מחמאס ויש בכירים מתנועת פתח. הם שני המרכיבים המרכזיים של מוקדי השלטון בפלסטין".

שר החוץ הקטארי מתח ביקורת על מדינות ערב שעכשיו מאשימות את קטאר בתמיכה בתנועה: "אם הם חושבים שחמאס תנועת טרור, מה עומד מאחורי אי-הכללתה ברשימת ארגוני הטרור של מועצת שיתוף עפולה של מדינות המפרץ ושל המדינות המדוברות", תהה אל-ת'אני.

בחמאס הודו לשר החוץ הקטארי על הצהרתו, שלפיה חמאס היא "תנועת התנגדות לגיטימית". בהודעה שפרסם דובר הארגון, פאוזי ברהום, נמסר כי הצהרה זו משקפת את הערכים והעקרונות האמיתיים של קטאר כלפי העם הפלסטיני וההתנגדות הלגיטימית שלו.