המשטרה בווירג'יניה פרסמה את זהותו של היורה שפתח באש ופצע שני חברי קונגרס, אחרי שבירר אם הם מהמפלגה הרפובליקנית. היורה היה פעיל בקמפיין הבחירות של ברני סנדרס שהתמודד על ראשות המפלגה הדמוקרטית ותקף רבות את טראמפ

זמן קצר לאחר שחמוש פתח באש במהלך אימון בייסבול בווירג'יניה, ארה"ב, אירוע בו נפצעו שני חברי קונגרס רפובליקנים, מפרסמת המשטרה המקומית את זהותו של היורה. על פי הדיווחים, מדובר באזרח אמריקני בשם ג'יימס הוג'קינסון בן 66 מאילנוי. הוא נעצר מיד לאחר האירוע ונלקח לחקירה.

על פי הדיווחים בתקשורת האמריקנית, הוג'קינסון, שירה ופצע חמישה בני אדם, התבטא בעבר נגד הנשיא טראמפ ואף לקח חלק בקמפיין הבחירות של ברני סנדרס הדמוקרטי. למרות הדיווחים, טרם ברור מדוע פתח הג'קינסון בירי, אך מסתמן כי אכן מדובר בירי וניסיון התנקשות על רקע פוליטי. בעבר כתב ברשת: "טראמפ הוא בוגד. טראמפ הרס את הדמוקרטיה שלנו. הגיע הזמן להרוס את טראמפ ושותפיו".

חבר הקונגרס האמריקני ג'ף דאנקן סיפר כי שוחח עם היורה מווירג'יניה דקות ספורות לפני שפתח באש במגרש הבייסבול בעיר אלכסנדריה, והביא לפציעתו של חבר הקונגרס סטיב סקליס. לפי דאנקן, היורה, שלדבריו לבש בגדי ספורט, שאל אותו אם הפוליטיקאים המתאמנים במקום הם רפובליקנים או דמוקרטים.

אירוע הירי התרחש במגרש בווירג'יניה, כאשר על פי הדיווחים נורו בין 50 ל-100 יריות, שנורו מנשק חצי אוטומטי. הפצועים הם מצליף הרוב הרפובליקני בבית הנבחרים, חבר הקונגרס סטיב סקאליס, עוזרו של סקאליס רוג'ר ויליאמס, חבר קונגרס נוסף שנפצע פצעים שטחיים וכן שני שוטרים ממשטרת הקפיטול שאיבטחו את חברי הקונגרס.

דובר הבית הלבן ציין כי הנשיא טראמפ עודכן לגבי המקרה. הנשיא מסר כי הוא חש "עצב עמוק" מהמקרה, אותו כינה "טרגדיה". בציוץ מחשבונו האישי נכתב: "סטיב סקאליס, חבר אמת ופטריוט, נפצע קשות אולם יחלים לחלוטין. מחשבותינו ותפילותינו עמו".

בכיר בקונגרס נורה: "שאל אם אנחנו רפובליקנים – וירה"