הכבאים השתלטו על האש בלונדון: "יתכן ומספר ההרוגים יגיע למאה"

לאחר יותר מיממה של מאמצים הודיעו הבוקר כוחות הכיבוי בלונדון כי הצליחו לכבות לחלוטין את האש בגורד השחקים שנשרף בעיר. לפי שעה דווח על 12 הרוגים, אך החשש הוא שעשרות גופות נוספות יתגלו בהמשך

שריפת הענק בגורד השחקים בלונדון: הבוקר, לאחר למעלה מיממה של מאבק בלהבות, הודיעו כוחות הכיבוי כי הושגה שליטה מלאה על האש.

עד כה דווח על 12 הרוגים באסון, אךף ההערכה היא כי המספר צפוי לעלות. "אם לומר בכנות, עדיין אי אפשר לדעת את המספר המדוייק של הנספים באסון. יש עוד גופות שלא הגענו אליהן", מסרה מפקדת כוחות הכיבוי.

גורמי חירום בלונדון מסרו כי לאור המספר הגדול של הנעדרים, לא מן הנמנע שמספר הנספים באסון יחצה את רף המאה.

כזכור, לפחות 12 בני אדם נספו וכ-74 נפגעו בשריפת הענק שהשתוללה אמש במגדל מגורים במרכז לונדון.

השריפה החלה בקומה השנייה בבניין וטיפסה עד לקומות העליונות. יותר מ-20 אמבולנסים הגיעו לזירה על מנת להעניק סיוע רפואי לנפגעים ופינו אותם לחמישה בתי חולים שונים בבירת בריטניה.

תימרות של עשן שחור ואפור נראו בשמי לונדון, שעות לאחר פרוץ האש במגדל שבו חיים כמאה בני אדם. "בכל 29 השנים שבהן אני כבאי, מעולם לא ראיתי דבר כזה", אמר מפקד נציבות הכבאות של לונדון דני קוטון. "אני מאוד עצוב לאשר כי יש קורבנות". הדיירים נמלטו דרך מסדרונות אפופי עשן במתחם המגורים, אחרי שהתעוררו מהריח. חלקם סיפרו כי לא הייתה אזעקה. עדי ראיה סיפרו כי הם ראו דיירים לכודים צועקים בנואשות לעזרה מהקומות הגבוהות יותר בבניין, כשהלהבות אחזו וטיפסו במבנה בן 130 הדירות.

בינתיים, העדויות הקשות מתחילות לזרום היישר מהממלכה הבריטית: אחת הנשים שהצליחה לברוח מדירתה בקומה ה-21 עם ששת ילדיה, נחרדה לגלות עם הגיעה לקרקע כי רק ארבעה מילדיה נמצאים עמה. "היא שבורה", סיפר אחד השכנים. אישה נוספת שהביטה על הבניין הבוער מהקרקע סיפרה כי "אישה זרקה את בנה מהחלון. היא צעקה 'התינוק שלי, אני צריכה לצאת, אני צריכה להציל אותו'. אני חושבת שהוא בסדר, אולי שבר כמה עצמות – לא יכולנו לעשות כלום".

מייקל פרמסיוואן, דייר בקומה השביעית של הבניין, הצליח לברוח. "אבדתי הכל", סיפר. "הרגע הנוראי ביותר הוא הרגע בו הבנתי שהכל בוער. בערך ב-1:30 עמדתי להרדם כשהרחתי משהו – קמתי והבטתי מסביב כדי לראות אם יש בעיה בחשמל, וכשהצצתי מבעד לדלת ראיתי עשן ואנשים רצים. לא הייתה אזעקה, הספרינקלרים לא פעלו וגם גלאי העשן בדירה לא עבדו", הוסיף.

"שוטר העיר אותנו", נזכר דייר נוסף בשם ג'סטין בל. "הוא היה מאוד קשוח ואמר: 'לכו עכשיו!'. זה היה נורא, כולם היו מאוד מבולבלים ועצבניים. למה זה קרה?". שכן המתגורר מול הבניין שעלה בלהבות, פול ליטלג'ון, הוסיף כי "ראיתי אנשים שמתגלשים על סדינים שקשרו וניסו לרדת מהקומה התשיעית. ראיתי חלונות שמתפוצצים, גם מקרר בוער שנפל".

הרשויות בלונדון ממשיכות לנסות ולברר מה גרם לשריפת הענק במגדל המגורים "גרפלד" בבירה הבריטית. שירותי הכיבוי הודיעו בצער כי "מספר בני אדם" נהרגו, כאשר מניין הקורבנות צפוי לעלות. נמשכות הסריקות אחר לכודים אפשריים בבניין, כאשר לפחות 50 בני אדם פונו עד כה מהבניין. הלהבות כובו ברובן, אך עשן כבד מיתמר בשמי לונדון ורבים נפגעו משאיפת העשן.

ראש העיר סאדיק חאן, אמר כי "מדובר באירוע גדול" וכי "יש שאלות קשות שעליהן צריך לענות". מנהיג הלייבור ג'רמי קורבין אמר כי הוא "נחרד" לראות את מה שקרה וכי "לבו עם הנפגעים". "אנחנו מתמודדים עם אש רצינית שהתפשטה ברחבי הבניין", אמר דובר שירותי הכבאות בלונדון. "הצוותים עושים כמיטב יכולתם כדי להשתלט על השריפה הזאת".

3 תגובות

הכבאים השתלטו על האש בלונדון… אחרי יותר מיממה… מזכיר לי שפעם נאבקתי עם היצה"ר על קימה בבוקר, וניצחתי אותו אחרי צהרים…

העיקר שניצחת בסוף…… טוב מאוחר מאשר כלום….

בישראל וועדת חקירה ממלכתית הייתה מקיימת כבר את ישיבתה הראשונה.
האמת, יש על מה!
בכל הסרטונים רואים שהאש בערה בקומות העליונות עד שהיא כלתה את כל החומר.
והכבאים הגיעו בקושי לשליש הבנין. אין מנופים בלונדון הבירה?

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן