רוסיה טוענת: ככל הנראה חיסלנו את מנהיג דאעש אל-בגדאדי

האם הצליחו לרוצץ את ראש הנחש? שר ההגנה הרוסי אמר כי זוהתה פגיעה בפגישה של מנהיגי הארגון הבכירים בסוריה בחודש שעבר, ביניהם גם אבו בכר אל-בגדאדי. הקואליציה האמריקנית: "לא יכולים לאשר את הדיווח"

 • טעים להתחדש - שוקו תנובה באריזה חדשה! שוקו תנובה הטעים שכולנו מכירים, באריזה ומתכון חדשים!

  תוכן מקודם

 • טעים להכיר- שוקו תנובה מתחדש בעיצוב ובטעם! תנובה משדרגת את השוקו במיוחד בשבילכם, באריזה חדשה וטעם נהדר!

  תוכן מקודם

 • פוסט טראומה: הסיפור הנורא של הבחור בן ה-16

  תוכן מקודם

 • "אני אתפלל למעלה על כולם" ההבטחה המצמררת של ישראל ז"ל

  תוכן מקודם

שר ההגנה הרוסי אמר הבוקר (שישי) כי ייתכן וטייסי חיל האוויר הרוסים הצליחו לחסל את מנהיג דאע"ש, אבו בכר אל-בגדאדי. לפי השר סרגיי שויגו, זוהתה פגיעה בפגישה של מנהיגי הארגון סמוך לבירתו א-רקה שבסוריה בחודש שעבר. כעת מתבצע ניסיון אימות של המידע.

עוד נמסר כי כ-300 מאנשי הארגון, בהם 30 בכירים, נהרגו במתקפה. על פי ההודעה, חיל האוויר הרוסי תקף כינוס של בכירי דאעש בעיר, שנחשבת למעוז דאעש האחרון. הפגישה נועדה לבחון יציאה של לוחמי דאעש מא-רקה מדרום. הובהר כי המידע על מותו של אל-בגדאדי "נבדק כעת דרך ערוצים שונים".

בדיווח הרוסי נטען עוד כי מוסקבה יידעה את ארצות הברית לפני המתקפה המדוברת. מטעם הקואליציה הבינלאומית נגד דאעש, בהובלת ארצות הברית, נמסר כי "לא נוכל לאשר את הדיווח הרוסי". האם הפעם הדיווח על חיסולו של אבו באכר אל-בגדאדי אכן יתברר כמאומת?

בעבר דווח לא פעם על מותו של אל-בגדאדי, אולם הודעה כזו מעולם לא נמסרה מטעם גוף בכיר כמו משרד ההגנה הרוסי. בחודשים האחרונים דווח כי אל-בגדאדי מסתתר בשטח המדברי שבין מוסול שבעיראק לא-רקה. הפעם האחרונה שבה תועד בפומבי הייתה ביוני 2014, אז נשא דרשה במסגד א-נורי העתיק במוסול, שנכבשה ברובה על ידי כוחות צבא עיראק.

אל-בגדאדי, בן 46, נולד בשם אברהים א-סמארי, והתנתק מארגון אל-קאעדה בשנת 2013, שנתיים לאחר חיסולו של מנהיג הארגון אוסמה בן לאדן. הוא גדל במשפחה דתית, למד תיאולוגיה בבגדאד והצטרף לארגוני הג'יהאד ב-2003, השנה שבה פלשה ארצות הברית לעיראק והפילה את משטרו של סדאם חוסיין. הוא נעצר על ידי הכוחות האמריקניים, ששחררו אותו לאחר כשנה לאחר שסברו כי הוא אינו מהווה סכנה.

אל-בגדאדי חוסל? דאעש מינה מועצת בכירים להנהגת הארגון

"בלי שטח בשליטת דאעש, הוא לא יכול עוד לטעון לתואר הח'ליף"

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן