במרחק 700 ק"מ: צפו בפגיעת הטילים האיראניים בסוריה

מזל"טים שהוטסו מדמשק, תיעדו את רגע הפגיעה של הטילים ששוגרו מאיראן, חצו את עיראק והשמידו מבנה של דאעש בדיר א-זור שבסוריה. צפו בתיעוד • "אם דאעש יבצע פעולה נוספת, יהיו בוודאות שיגורים נוספים, ובעוצמה רבה יותר", מאיימים בטהרן

 • הכמות מוגבלת: משלוח מנות אישי ממרן הגר"ח קניבסקי שליט"א

  תוכן מקודם

 • וצומו עלי: יהודי איראן בשליחות גורלית למען עם ישראל

  תוכן מקודם

 • צפו: תיעוד מרגש מהתפילה בקבר מרדכי ואסתר באיראן

  תוכן מקודם

 • 13 שנה חכינו! מעמד תפילה היסטורי ביום הפורים עצמו בערב שבת אחר חצות, למסירת שמות >>

  תוכן מקודם

מאיראן, דרך שמי עיראק ועד בניין קטן בסוריה. את הדרך הזו עברו הטילים הבליסטיים הראשונים זה 30 שנה ששיגרה איראן שלא בניסוי. היעד היה בסיס דאעש בדיר א-זור שבסוריה, ולפי מפקד חיל האוויר של משמרות המהפכה מזל"טים ששוגרו לאזור התקיפה העבירו את תמונות המטרה וצילמו בשידור חי את הפגיעה המדויקת של הטילים במבנה.

מפקד חיל האוויר במשמרות המהפכה אמיר עלי חאג'י זאדה מסר היום כי המזל"טים שצילמו את הפגיעה שוגרו לאזור התקיפה מפרברי דמשק. לדבריו, מתקפת הטילים היא "מסר לאויבים שטהרן היא לא לונדון או פריז". הוא אף איים בתגובה קשה שבעתיים, אם דאעש יפעל שוב. לפי התקשורת האיראנית הטילים – מסוג זולפאקר – חצו את עיראק בדרך ליעדם. לפי חאג'י זאדה, "שיגור טילים למרחק של 600 עד 700 ק"מ ממערב איראן אל בניין קטן בסוריה מראה את היכולת של איראן, ואת היכולות המודיעיניות שלה".

יו"ר ועדת מדיניות החוץ והביטחון הלאומי בפרלמנט האיראני, עלאא' א-דין ברוג'רדי, אמר היום כי השיגור מעיד שאיראן נכנסה לשלב חדש במאבק בטרור. לדבריו, מדובר במסר לארצות הברית שהכוח הרקטי של איראן ימשיך להיות בעל יכולת, ללא קשר למה שתחליט ארצות הברית.

במשמרות המהפכה הזהירו כי ישובו לשגר טילים אם הג'יהאדיסטים יפגעו פעם נוספת בביטחון האיראני. הטלוויזיה הממלכתית באיראן ציטטה את גנרל רמזן שריף שאמר היום: "אם דאעש יבצע פעולה נוספת, יהיו בוודאות שיגורים נוספים, ובעוצמה רבה יותר". הוא כינה את המתקפה "מוצלחת", אך הבהיר כי הייתה "מוגבלת".

//www.jdn.co.il/video/850607

בהודעת משמרות המהפכה אתמול הוזכר האיום בנקמה על הפיגוע הכפול בטהרן, והוסיפו כי "למען מטרה זו ביצעו משמרות המהפכה לפני זמן מה תקיפות טילים על מרכזי פיקוד של טרוריסטים, אזורי כינוס, אתרים לוגיסטיים ומפעלים לייצור מכוניות ממולכדות באזור דיר א-זור, במזרח סוריה". המתקפה התרחשה שעות לאחר שהמנהיג הרוחני העליון של איראן, אייתוללה עלי חמינאי, הזהיר כי איראן "תסטור בפני אויביה" כהוקרה למשפחות הקורבנות, ובהם אלו שנהרגו בסוריה ובעיראק.

דאעש לקח אחריות על הפיגוע הכפול שאירע ב-7 ביוני – בבניין הפרלמנט בטהרן ובמתחם קבר חומייני. בפיגוע המשולב נרצחו 17 בני אדם ונפצעו 50 איש. השלטונות בטהרן מסרו כי מבצעי המתקפה הם אזרחים איראנים, בהם גם אישה. בסך הכול נעצרו מאז המתקפה כמה עשרות חשודים ושר המודיעין האיראני טען כי כוחות הביטחון חיסלו את מתכנן הפיגועים.

3 תגובות

שילוב של קפצונים ודינמיות זה הכל, לא יכולת ולא בטיח

גאנץ גוט-די טוב

התיעוד הזה שמיוחס לתקיפה האירנית, נראית קצת מוזרה.
שהרי מדובר בטיל בליסטי, קרקע קרקע.
איך ישנו תיעוד? הרי האירנים לא הפעילו כלי טיס במרחב.
כשמדובר בתקיפה מכלי טיס, ישנו תיעוד מהאויר ע"י התוקפים.
או שמדובר בתקיפה ממישהו שנמצא במרחב, הרי יתכן שהוא הפעיל מטוס סיור, או רחפן לחילופין.
אך בתיעוד, ישנו כוונת. וישנו מישהו שמתמקד בשטח העומד להיתקף, ומתמקד ביודעין באיזור. הרי האירנים נמצאים אלפי קילומטרים מהמטרה??

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן