111 כלי רכב של חייבי מס נתפסו ו כ- 22.6 מיליון ש"ח נגבו במהלך מבצע מעלימים משלמים במחוז המרכז של רשות המסים

ממוקדי משימה וחדורי מוטיבציה יצאו בשבוע שעבר מאות עובדי מס הכנסה למבצע "מעלימים משלמים" שנערך במחוז המרכז, והתוצאות היו בהתאם. במהלך יומיים של פעילות אינטנסיבית כנגד חייבי מס, נגבו כ- 22.6 מיליון ₪ ונתפסו 111 כלי רכב. בנוסף,, נערכו ביקורות ניהול ספרים ב- 342 עסקים וביקורות שומה וניכויים ב- 97 עסקים. כמו כן, נחקרו 91 סרבני הגשת דוחות והעברת ניכויים. משרדי מיסוי מקרקעין בדקו את התצהירים של נישומים וממיצגיהם.

קרא עוד:

[postim]

הפעילות התבצעה בתחומי השיפוט של המשרדים: מס הכנסה פתח תקווה, רמלה, כפר סבא, חולון, נתניה וחדרה. בפעילות לקח חלק גם משרדי מיסוי מקרקעין מרכז וחדרה, שלראשונה במסגרת פעילות מבצעית, בחן את ההצהרות של הנישומים והמייצגים בנוגע להקפאה.

במהלך פעילות אכיפה וגבייה, שנערכה בשיתוף עם היחידה הארצית לאכיפת הגבייה, נגבו כ- 22.6 מיליון ₪, נתפסו 111 כלי רכב של חייבים ואף נתפס ציוד משרדי בשלושה עסקים. משרדי חקירות מס הכנסה חקרו 91 סרבני הגשת דו"חות ואי העברת ניכויים. 42 סרבנים הזדרזו להסיר את מחדליהם בטרם התייצבות לחקירה.

4

בפעילות ביקורות בעסקים, בוקרו 342 עסקים מענפי התעשייה, מסעדות ומסחר, במטרה להגביר את ההרתעה והציות לדיני המס, תוך הגברת נוכחות העובדים בשטח. ונמצא כי בעלי עסקים, ב- 15% מהעסקים שבוקרו, לא רשמו את כל ההכנסות.

הקופה התקלקלה אתמול, טען בעל עסק למכירת ביצים בחולון, שלא רשם את מכירותיו בסך 1,413 ₪, לטענתו הוא אינו יודע מה עושים במקרים מעין אלה. בפיצרייה בהוד השרון לא נרשמה קניית הביקורת, ובעל הפיצרייה הסביר כי הקופה הרושמת עושה בעיות, "התכוונתי לרשום מאוחר יותר בחשבונית קבלה". "אני אוהבת מזומנים" טענה העובדת במסעדה בכפר סבא, שבביקורת התברר כי ההכנסות המתקבלות באשראי נרשמות בעוד סכום של אלף ₪, מאותו היום במזומן, לא נרשמו. ותיקו של עסק לפירוק ומכירת חלקי חילוף בחדרה, שפעל ללא פתיחת תיק במס הכנסה וללא ניהול ספרים, הועבר לחקירות.

1

לפי החוק ישנם שלושה תנאים מצטברים, בגינם ניתן להקפיא את תשלום שומת המקרקעין, שאחד מהם הוא שהחזקה טרם נמסרה לקונה. משרד מיסוי מקרקעין חדרה בדק במהלך המבצע 32 תצהירים של מייצגים, שציינו שטרם הועברה החזקה. המציאות בשטח התבררה כאחרת, ב- 10 מקרים החזקה נמסרה אולם לא הוסרה ההקפאה, דהיינו טרם שולמה השומה. צפי גביית המס בעקבות פעילות זו עומד על כ- 6 מיליון ₪.

מיכל איזנשטדט פקידת שומה פתח תקווה, שניהלה את במבצע במחוז המרכז, ציינה שעוד בטרם ימי המבצע הורגשה תכונה ערה במשרדים ובמחלקות הגבייה בפרט, חייבים רבים באו להסדיר את חובם, להסיר את מחדליהם או להגיש דוחות.

בתמונות: חלק מהרכבים שנתפסו, צילום: רשות המיסים

2 3