החשש: התבוסות של דאע"ש במזרח התיכון יובילו לגל פיגועים באירופה

נפילת מוסול בידי כוחות הקואליציה, איבוד השליטה על שטחים רבים בסוריה והדיווחים על מותו של המנהיג אל-בגדדי, מעוררים בקרב גורמי מודיעין במערב חשש מפני התמקדות של 'המדינה האיסלמית' בהוצאה לפועל של פיגועים בבירות אירופה

הידיעות על נפילתה של בירת דאע"ש בעיראק, מוסול, בידי כוחות הקואליציה תפסו היום את הכותרות הראשיות בכלי התקשורת בעולם. בעוד המומחים והפרשנים חלוקים האם מדובר במהלומה נקודתית או שמא בתחילת הסוף של ארגון הטרור הרצחני, מביעים הערב גורמי מודיעין במערב חשש מפני האפקט הישיר של ההתרחשויות האחרונות.

ההערכה של הגורמים הללו היא שככל שדאע"ש יובס במזרח התיכון, כך הוא יגדיל את המאמצים שלו להפיק פיגועים "איכותיים" באירופה.

כזכור, בחודשים האחרונים נקלע דאע"ש לרצף של מפלות, במרכזן: מותו המסתמן של מנהיג הארגון, אבו באכר אל-בגדדי, איבוד שטחים עצומים בהם החזיק בסוריה, וכמובן, התבוסה בעיר הבירה שלו – מוסול.

"למעשה הרעיון של חליפות איסלמית גדולה במזרח התיכון, חליפות שתשלוט על רוב עיראק וסוריה, נחל כישלון בפועל. כעת מה שנשאר לארגון זה הצלחות" בדמות פיגועי ראווה בערים מערביות", אומרים הגורמים.

יצוין כי דוברי דאע"ש השמיעו מסרים רבים ברוח זו בתקופה האחרונה. במרכז המסרים שהופצו בעיקר דרך הרשת: קריאה ל"מאמיני האיסלם" להפסיק לבוא למזרח התיכון ובמקום זאת להתחיל לפגע בערים מרכזיות באירופה.

בוידאו: פיצוץ מסגד ע"י דאע"ש טרם נפילת מוסול בידי כוחות הקואליציה

//www.jdn.co.il/news/world_news/855958

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *