תכניות לחוד ומציאות לחוד: סטודנט הודי שהצטרף לכוחות דעא"ש בעירק, חזר לביתו מאוכזב לאחר שהארגון הרצחני לא נתן לו רובה ואילץ אותו לעסוק במטלות משפילות: "הם אמרו שההודים אינם מספיק חזקים כדי להילחם"

אריב מג'יד, סטודנט להנדסה בן 23, שעזב את ביתו בהודו והגיע לעירק יחד עם שלושה מחבריו לפני כשנתיים, על מנת להצטרף לדאע"ש, חזר לביתו בפנים נפולות לאחר שהמחבלים לא נתנו לו רובה להילחם ואף הפכו אותו לעובד ניקיון.

מג'יד שתכנן להפוך ללוחם בדאע"ש לא יכל לשאת את הבושה וברח חזרה לביתו שבמומבאי.

מיד עם הגעתו, הוא נעצר בידי הרשויות ההודיות, נחקר והואשם בעבירות טרור.

בחקירתו סיפר הצעיר כי אנשי הג'יהאד דחקו אותו לשוליים ואילצו אותו להגיש להם מים ולבצע עבודות פשוטות אחרות, כגון ניקוי השירותים.

למרות שמג'יד ושלושת חבריו עברו הכשרה בארגון, מפקדי דאע"ש טענו כי ההודים אינם מספיק חזקים פיזית בכדי להילחם. לכן, במקום לקחת חלק במתקפה הקטלנית כפי שתכנן, המתגייס הצעיר נאלץ לשרת את הלוחמים.

מג'יד יצר קשר טלפוני עם משפחתו ואמר שהוא רוצה לשוב לביתו, לאחר שסבל מפצע ירי בלתי מוסבר, עבורו לא קיבל טיפול רפואי הולם.

"רק אחרי שהתחננתי בפני דאע"ש, הם לקחו אותי לבית חולים", תיאר לחוקריו, "לא מלחמת ג'יהאד ולא אף אחת מההטפות שלהם, באה שם לידי ביטוי".

אביו של אחד מחבריו של מג'יד שעדיין נעדר בעירק, אמר כי הוא חש נבגד על ידי בנו. "הוא קיבל הצעת עבודה בכווית עם משכורת של מעל 8,000 דולר והחליט להתעלם ממנה. עכשיו איך יראה העתיד שלו?" סיפר האב לכלי התקשורת והוסיף, "אני מרגיש מאוכזב מבני. נשקפה לו קריירה מכובדת בהמשך דרכו, אך הוא בחר לוותר עליה ולנצל את האהבה שלנו כדי לבגוד בנו".