לוחמי קומנדו בריטיים שהיו ללא תחמושת, נקלעו למארב של 50 פעילי דאע"ש בסמוך לעיר מוסול שבעיראק. הקרב התפתח במהירות לקרב פנים מול פנים במהלכו חיסלו הלוחמים את הטרוריסטים. לאחר התקרית סיפר אחד הלוחמים כי "הטביע פעיל דאע"ש בשלולית"

לוחם מיחידת הקומנדו הבריטית SAS, הטביע למוות פעיל של דעא"ש בשלולית, לאחר שלוחמי היחידה נקלעו לקרב פנים אל פנים כשהיו בפעילות מודיעינית מבצעית באזור מוסול ונפלו למארב.

לפחות 50 אנשי דאע"ש הקיפו את הכוח הבריטי שהיה ללא תחמושת כלל, אך הכח הצליח לעזוב את המקום ללא נפגעים.

הכוח של ה-SAS פעל באזור מוסול, במסגרת הקרב על העיר. הלוחמים פעלו תחת הסוואה וללא כלי נשק.

בשלב הנסיגה מהמשימה שלהם, סמוך למוסול, הם התגלו על ידי אנשי דאע"ש ולפחות 50 לוחמים של הארגון הקיפו אותם.

"הם נפלו למארב ליד נהר באזור, עשו בדיקה מהירה וגילו שיש להם רק כמה כדורים", טען גורם מכוחות הביטחון העיראקים שאישרו את פרטי האירוע.
"הם ידעו שאם יפלו בשבי יערפו להם את הראש".

אנשי הקומנדו הצליחו לירות בכמה מהם. אך כשנגמרו להם הכדורים, האירוע הפך לקרב פנים אל פנים.

לוחמי ה-SAS מיומנים מאוד בקרבות מהסוג זה, והשיבו מלחמה בעזרת סכינים, רובים ריקים מתחמושת וגם בעיטות ואגרופים.

לדברי מקורות שהתראיינו לכלי התקשורת, אחד מלוחמי ה-SAS חיסל איש דאע"ש כשהטביע אותו בשלולית שהייתה שם.

לוחם אחר חיסל שלושה טרוריסטים בבעיטות. על פי חלק מהפרסומים, הלוחמים הבריטים "היו בטוחים שהם הולכים למות, אז לפחות שזה יהיה תוך כדי לחימה בתקווה שיהרגו כמה שיותר מהם".

מקור עיראקי טען שהלוחמים "השתמשו בכל מה שהיה להם כדי לצאת משם". לדבריו, היו שם 50 אנשי דאע"ש ואחרי שה-SAS עזבו הם ספרו 32 גופות.

לדבריו שאר אנשי דאע"ש ברחו מהמקום כשרבים מהם פצועים. משם המשיכו אנשי ה-SAS עד שנאספו על ידי כוחות כורדים שלקחו אותם לבסיס משותף. לטענת גורמים עיראקים וכורדים כל אנשי הכח יצאו יומיים לאחר מכן לפעילות נוספת, מלבד שניים מהם שסבלו מפצעי ירי.

ה-SAS אוהבים לעבוד בצללים, אולם בתקופה האחרונה ישנם הדלפות מכוונות ככול הנראה, של משרד ההגנה הבריטי על פעילויות של היחידה בסוריה ועיראק.