"העמדת העתונאי אורי בלאו לדין תהווה תקדים חמור בהשלכותיו על העיתונות הישראלית" כתבו בכירי ארגון העיתונות הבינלאומי , וטענו כי המצב בו עיתונאים יחזיקו מסמכים סודיים הוא בלתי נמנע".

חברים לעת צרה: ארגון העיתונות הבינלאומי (IPI) שלח השבוע (ב) מכתב ליועץ המשפטי לממשלה, עו"ד יהודה ויינשטיין, בבקשה שלא יעמיד לדין את עיתונאי 'הארץ', אורי בלאו. "כחברים בארגון העולמי הוותיק ביותר לחופש העיתונות, אנחנו מאמינים כי העמדתו לדין של אורי בלאו על החזקת מידע מסווג תהווה תקדים חמור בהשלכותיו על עתיד העיתונות הישראלית ובעיקר העיתונות החוקרת" כתבו בכירי הארגון, "להבנתנו אורי בלאו טיפל במידע המודלף בזהירות והשתמש בו אך ורק כדי לכתוב סיפורים שמהווים עניין ציבורי".

קרא עוד:

[postim]

במכתב נאמר עוד כי "המצב בו עיתונאים המכסים נושאי צבא ופוליטיקה יחזיקו מסמכים סודיים הוא בלתי נמנע. חיוני לכל מערכת דמוקרטית שהם לא יועמדו על כך לדין, במיוחד כשמדובר במקרה כגון זה, בו השימוש במסמכים היה אך ורק לשירות אינטרס ציבורי משמעותי".

קרא עוד:

[postim]

על הפניה הרשמית חתומים חברי הנהלת הארגון מארה"ב, טורקיה, אוסטריה, גרמניה, בריטניה, פינלנד, הודו, קוריאה, ניגריה, נורווגיה, פקיסטאן, סלובקיה, טייוואן, ועוד.

כזכור, הפרקליטות טענה כי בלאו החזיק אלפי מסמכים מבצעיים, ביניהם כאלה המסווגים סודיים ביותר, שנגנבו מפיקוד מרכז על ידי החיילת קם והודלפו לבלאו.

היועה"מ לממשלה יהודה וינשטיין החליט להגיש כתב אישום נגד בלאו, בעבירות של החזקת ידיעות סודיות ע"י מי שאינו מוסמך לכך. נראה האם לארגון העיתונות הבינלאומי יש את הכוח להשפיע על מהלכיו של היועה"מ.