זו לא הפעם הראשונה בה אנו נתקלים בידיעה לפיה מערכות בינה מלאכותית "תופסות עצמאות". הפעם מגיעה הידיעה ממעבדות המחקר של 'פייסבוק'. שם, פיתחו שתי מערכות בינה מלאכותית שפה משלהן והפסיקו לתקשר עם מפעיליהן. איך זה נגמר?

זו לא הפעם הראשונה בה אנו נתקלים בידיעה לפיה מערכות בינה מלאכותית "תופסות עצמאות". הפעם מגיעה הידיעה ממעבדות המחקר של 'פייסבוק'. שם, כך לפי הדיווחים, פיתחו שתי מערכות בינה מלאכותית שפה משלהן והפסיקו לתקשר עם מפעיליהן.

מטבע הדברים השפה בה תקשרו המפתחים עם המכונות הייתה אנגלית. אך לאחר שאלה הגדירו למכונות את תפקידן והטילו עליהן משימות, הן – המכונות – בחרו להמציא שפה משלהן שהשילה מעליה את כל המילים הרגשיות, החברתיות והליריות, ודיברו בינן לבין עצמן בשפה תכליתית, קצרה ויעילה שתאפשר להן למלא את המשימות שהוטלו עליהן.

ביזנעס שימושי

המעניין הוא כי דיווחים על אירועים דומים גם במערכת הבינה המלאכותית של גוגל וגם במערכת הבינה המלאכותית שפותחה במעבדת OpenAהוכיחו כי "מכונות חושבות" נוטות להמציא שפה משלהן כדי למלא אחר משימות שיש להן למלא. ואם שאלתם מה עלה בגורלן של מערכות הבינה המלאכותית שפותחה בפייסבוק, התשובה היא: כלום. הן פשוט נותקו מהיכולת להמשיך ולפעול.

מקור: http://bizzness.net/