צילום מסך מתוך יוטיוב

קושנר: "ייתכן שאין פתרון לסכסוך הישראלי-פלשתיני"

חתנו של הנשיא טראמפ, ג'ארד קושנר, הוקלט בשיחה סגורה עם מתמחים באומרו, כי הוא אובד עצות בנושא הסכסוך הישראלי-פלשתיני, קושנר הוסיף בשיחה שהודלפה בנוגע להצבת הגלאים בהר הבית כי: "לא מדובר בצעד בלתי סביר"

ג'ארד קושנר, חתנו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, קיבל לידיו את האחריות לנסות להביא שלום בין ישראל לפלשתינים – אלא שמשיחה פנימית שערך אתמול עם מתמחים בגבעת הקפיטול ותוכנה הודלף היום (ג'), נראה כי לא ממש ברור לו כיצד יעשה זאת.

"מה אנחנו מציעים שהוא ייחודי? אני לא יודע", הודה קושנר כשנדרש לסוגיה. "אנחנו חושבים על מהו ההסכם הסופי הנכון, ומנסים לעבוד עם הצדדים בשקט כדי לראות אם יש פתרון", הוסיף.

יועצו הבכיר של הנשיא אף הצהיר כי "ייתכן שאין פתרון", אך הבטיח כי ינסה להגיע "למסקנה הנכונה", בעתיד הקרוב.

בנוסף קושנר התגאה במגעים שניהלו האמריקנים שהובילו לפתרון המשבר סביב הר הבית וכן של תקרית הירי של המאבטח הישראלי בירדן.

"היו שני שוטרים שנרצחו על הר הבית", הסביר חתנו של הנשיא. "בתגובה, הישראלים הציבו גלאי מתכות בכניסות להר – צעד שאינו בלתי סביר. הישראלים בסך הכל רצו לוודא את הביטחון של הציבור".

קושנר המשיך: "בסופו של דבר עבדנו עם כולם והצלחנו לגרום לישראלים להסיר את אמצעי הבידוק, פתרון שהירדנים הסכימו לו תוך קיום שיחות רצופות עם הפלסטינים לאורך כל הדרך. ביבי נתניהו חטף על זה המון תקשורת שלילית בישראל וזה היה צעד לא פופולרי עבורו מבחינה פוליטית".

חתנו של הנשיא התייחס גם לתקרית הירי בעמאן. "היינו צריכים לעבוד יחד עם הירדנים לאפשר לצוות השגרירות לשוב לישראל, תוך התמודדות עם הזעם ברחוב הירדני", הסביר קושנר. "כל המגעים בוצעו ברוגע ובעזרת המלך עבדאללה הצלחנו להנמיך את הלהבות".

2 תגובות

יהודי מבין שהלכה עשיו שונא ליעקב זו מציאות ניצחית
ואי אפשר לשנות מציאות בשום אופן

אתה לא רציני!אתה הראשון שאומר את זה

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *