צילום: סוכנות הידיעות של צפון קוריאה

בצפון קוריאה מלגלגים על הנשיא טראמפ: "סנילי שנכשל"

המתיחות בין פיונגיאנג לוושינגטון סביב האפשרות למתקפה גרעינית על ארצות הברית ושטחי ההשפעה שלה ממשיכה להחריף. "אי אפשר לנהל דיאלוג עם אדם כזה שחסר כל היגיון", נמסר בהודעה רשמית בכלי התקשורת הממלכתיים

 • שר התורה בהוראה מיוחדת לפורים: "וכך ראוי לכל אחד לנהוג"

  תוכן מקודם

 • צפו: תיעוד מרגש מהתפילה בקבר מרדכי ואסתר באיראן

  תוכן מקודם

 • למה להעיב על רגעי האושר?

  תוכן מקודם

 • החיסון האמיתי לנזקי הקורונה הרוחניים: הישיבה שתציל את הילד שלך - כפר סיטרין

  תוכן מקודם

על רקע התגברות האיומים ההדדיים לפרוץ מלחמה גרעינית מצד מנהיגי צפון קוריאה וארה"ב, בפיונגיאנג ממשיכים לתקוף את הנשיא דונלד טראמפ ומבהירים – השליט קים ג'ונג און לא יהיה הראשון למצמץ. "אי אפשר לנהל דיאלוג עם אדם כזה שחסר כל היגיון ומבין רק כוח", תקפו ברמיזה את טראמפ.

בהודעה שפרסמה הטלוויזיה הממלכתית הצפון קוריאנית, נמסר כי טראמפ "שחרר גבב של שטויות לגבי ה'אש וזעם'" והאשימה כי הנשיא האמריקני "סנילי שנכשל לתפוש את חומרת המצב המתמשך. זה מאוד מעצבן את אנשי ה-הוואסונג (הטיל הבין-יבשתי החדש של המשטר) בצבא הצפון קוריאני".

עוד נכללה בהודעה קריאה לאמריקנים לחדול את איומיה כלפי המדינה המבודדת. "אנחנו עוקבים מקרוב אחר הנאומים וההתנהגות של ארצות הברית". ההסלמה האחרונה במתיחות בין המדינות מגיעה בעקבות ניתוח של המודיעין האמריקני לפיו צפון קוריאה ייצרה בהצלחה ראשי קרב מוקטנים, שלפי מספר גורמים ניתן יהיה להתקין על גבי טילים בליסטיים בין-יבשתיים.

בכירים בממשל בוושינגטון אמרו לסוכנות הידיעות רויטרס כי דבריו של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, לפיהם איומי קוריאה הצפונית יזכו בתגובה חריפה, היו מפתיעים ולא מתוכננים. לדברי שני גורמים בממשל, יועצי החוץ והצבא של טראמפ הופתעו מהתנסחותו בשיחה עם כתבים השבוע, ובה תקף את פיונגיאנג ואמר כי "אם הם יסלימו את איומי הגרעין שלהם הם ייענו באש ובזעם כפי שהעולם טרם ראה".

"דבריו של הנשיא טראמפ היו לא מתוכננים וספונטניים", אמר גורם בכיר בממשל העוסק בענייני קוריאה הצפונית. לדברי גורם נוסף, תגובתו של טראמפ, שנאמרה בשיחה מחוץ לאתר הגולף שבו הוא שוהה לרגל חופשה בניו ג'רזי, הייתה "כולה שלו".

מומחים בארצות הברית הזהירו לאחרונה משימוש באיומים מול קוריאה הצפונית, שטענה לאחרונה כי היא שוקלת לשגר טילים בין-יבשתיים לעבר האי גואם, טריטוריה אמריקנית הנמצאת באוקיינוס השקט, שבה שוכן בסיס צבאי של הצבא האמריקני. הבית הלבן הגיב גם הוא לדבריו של טראמפ ואמר כי צוותו של הנשיא היה "מודע בהחלט לאופי ההצהרה של הנשיא לפני שנמסרה".

לקראת מלחמה גרעינית? האיום החריג של טראמפ לצפון קוריאה

לדברי דוברת הבית הלבן, שרה האקבי סנדרס, "המילים הן שלו. הטון והעוצמה של המסר נדונו לפני כן. כולם היו מודעים לכך שהנשיא עומד להגיב בצורה תקיפה לאיומי קוריאה הצפונית, באמצעות מסר חזק ונטול חוסר ודאות".

התבטאויותיו של טראמפ הוציאו עשרות אלפים מאזרחי קוריאה הצפונית לעצרת תמיכה במנהיג המדינה שהתקיימה הלילה בפיונגיאנג. בעצרת, שנערכה בכיכר קים איל סונג שבבירה, הניפו אזרחים שלטי תעמולה וקראו קריאות תמיכה במנהיג קים. אלפי פועלים צפון קוריאנים לבושים חולצות לבנות צעדו ברחובות והניפו את דגלי המדינה.

בתוך כך, הלילה מסרה קוריאה הצפונית כי עד אמצע חודש אוגוסט תשלים את תכניתה לתקיפת אזור האי גואם, ולאחר מכן, היא תוצג למנהיג קים ג'ונג און. לפי דברי בכיר בצבא קוריאה הצפונית, הגנרל קים ראק גיום, לסוכנות הידיעות של המדינה KCNA הצבא, יוכל לשגר ארבעה טילים לטווח בינוני שינחתו בים במרחק של בין 30 ל-40 קילומטרים מהאי. "הם יעופו מרחק של 3,356.7 קילומטרים למשך 1,065 שניות", פירט.

לדבריו, אחת ממטרות הפעולה היא "לשגר אזהרה נחרצת לארצות הברית". בשטח גואם מוצבים כוחות צבא אמריקניים, בהם מפציצים שלעתים טסים בשמי חצי האי הקוריאני. באי מתגוררים 163 אלף איש, ופרט למפציצים המוצבים בו, בבסיס האמריקני עוגנות גם צוללות וצוות של משמר החופים.

5 תגובות

פעמי משיח

מישהו ביקר פעם בבית משוגעים
בא אל המבקר משוגע אחד ואמר לו
תראה, כולם פה משוגעים, והא ראיה: הם אומרים שאני משוגע…..

מנהיג צפון קוריאה לא מבין מה הוא עושה. שילך בעקבות הסינים ויראה כלכלה צומחת…

כאלו אנשים צריך להוריד מהמפה שניה לפני ש…
נראה אם טראמפ יודע גם לעשות משהו או רק לאיים…

מיילא הוא, אבל מה יקרה אם ח"ו הוא יספק מהסחורה שלו לטרור, ה"י

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן