סין מגבה את צפון קוריאה: "לא ניתן למעצמות להפיל את המשטר"

המתיחות במזרח הרחוק: בצל חילופי האיומים בין ארה"ב לצפון קוריאה, מבהירה המעצמה החזקה באזור, סין, כי במקרה של מלחמה בין ארה"ב לצפון קוריאה היא תשמור על ניטרליות. אך קיים תרחיש שבו היא תתערב לטובת פיוניאנג

 • מארז תנובה חגיגי עד הבית! תנובה מחלקת לכם מארזים שווים עד הבית. נכנסים, משחקים, ויכולים לזכות! למה אתם מחכים? שחקו עכשיו >>

  תוכן מקודם

 • "ישראל זרק אותי למעלה ונפטר" העדות המזעזעת של בנימין

  תוכן מקודם

 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

 • תלמד דף גמרא" תגובתה העוצמתית של אלמנת ישראל אנקווה ז"ל

  תוכן מקודם

רוחות מלחמה במזרח הרחוק: בצל חילופי המסרים המאיימים בין צפון קוריאה לארצות הברית מבהירה סין, המעצמה החזקה באזור, כי היא נחושה להגן על המשטר בפיוניאנג מפני מתקפה אמריקנית.

במאמר שהתפרסם בעיתון ממלכתי בסין נכתב כי "נשמור על ניטרליות רק אם צפון קוריאה תהיה זו שתנחית את מכת האש הראשונה על ארה"ב".

ומה יקרה בתרחיש הפוך? לסינים יש תשובה ברורה: "נעשה הכל כדי להגן על המשטר בפיוניאנג".

כזכור, בכירים בממשל בוושינגטון אמרו אמש לסוכנות הידיעות רויטרס כי דבריו של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, לפיהם איומי קוריאה הצפונית יזכו בתגובה חריפה, היו מפתיעים ולא מתוכננים. לדברי שני גורמים בממשל, יועצי החוץ והצבא של טראמפ הופתעו מהתנסחותו בשיחה עם כתבים השבוע, ובה תקף את פיונגיאנג ואמר כי "אם הם יסלימו את איומי הגרעין שלהם הם ייענו באש ובזעם כפי שהעולם טרם ראה".

"דבריו של הנשיא טראמפ היו לא מתוכננים וספונטניים", אמר גורם בכיר בממשל העוסק בענייני קוריאה הצפונית. לדברי גורם נוסף, תגובתו של טראמפ, שנאמרה בשיחה מחוץ לאתר הגולף שבו הוא שוהה לרגל חופשה בניו ג'רזי, הייתה "כולה שלו".

מומחים בארצות הברית הזהירו לאחרונה משימוש באיומים מול קוריאה הצפונית, שטענה לאחרונה כי היא שוקלת לשגר טילים בין-יבשתיים לעבר האי גואם, טריטוריה אמריקנית הנמצאת באוקיינוס השקט, שבה שוכן בסיס צבאי של הצבא האמריקני. הבית הלבן הגיב גם הוא לדבריו של טראמפ ואמר כי צוותו של הנשיא היה "מודע בהחלט לאופי ההצהרה של הנשיא לפני שנמסרה".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן