נסראללה: "הכור בדימונה מסוכן ממכל האמוניה, ישראל צריכה לטפל בו"

מזכ"ל חיזבאללה התגאה בנאום לציון 11 שנה למלחמת לבנון השנייה: "הדוגמה לכך שישראל מכבדת את ההתנגדות ומכירה בכוחה הוא הנושא של פינוי מכל האמוניה בחיפה: אנחנו מקווים שהם יעבירו הכור הגרעיני בדימונה כיוון שהוא מסוכן יותר"

מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה נשא הערב (יום א') נאום באירוע בלבנון לציון 11 שנים לסיום מלחמת לבנון השנייה. "התבוסה שהוסבה לישראל ב-2006 תוסב לה פעם נוספת, אך בעוצמה רבה יותר", אמר נסראללה.

בנאומו, שהועבר מעל מסכי ענק, התגאה נסראללה כי "הדוגמה לכך שישראל מכבדת את ההתנגדות ומכירה בכוחה הוא הנושא של פינוי מכל האמוניה בחיפה: אנחנו מקווים שהם יבחנו גם את העברת הכור הגרעיני בדימונה כיוון שהוא מסוכן יותר וצריך לטפל בו".

נסראללה הוסיף ואמר כי "כיוון שהאויב יודע שהמלחמה הצבאית לא יכולה להשיג את מטרתו ולחסל את ההתנגדות, ושהמחיר שלה יהיה יקר, ומצד שני היא לא יכולה לשתוק על ההתעצמות של חיזבאללה, אז ישראל פונה לאמצעים אחרים".

לדבריו, "ישראל תולה תקוות בממשל טראמפ והלחץ שהוא יפעיל לשם המטרה הזו – על העם הלבנוני, על ממשלת לבנון ועל החברים והתומכים של חיזבאללה ולמעשה כל אחד שאומר מילה טובה. כל אחד כזה נתקל בלחץ ואיומים. הם החלו בנושא של חוק הסנקציות הפיננסיות ומה שנדרש הוא לא להיכנע. אני אומר לממשל האמריקני שהוא לא יכול, בכל האמצעים שלו, לפגוע בכוח של ההתנגדות, בנחישות שלה ובהתעצמות כוחה בלבנון".

נסראללה הוסיף ותקף את נשיא ארה"ב דונלד טראמפ: "הטרור הוא של אמריקה וישראל. אפילו טראמפ האשים את אובמה וקלינטון בכך שיצרו את דאעש. היחיד שנלחם בטרור באזור הזה הוא חיזבאללה שהוא לא ארגון טרור, אלא כוח שנלחם בטרור. כן, כן. חיזבאללה הוא כוח הרס וחמוש, אך נגד התוכנית הישראלית.

"חיזבאללה הרס את תוכנית 'ישראל הגדולה' בשנת 2000. ההוכחה לכך היא שהם מקימים גדרות בגבול לבנון, בעזה ובגדה. חיזבאללה ביחד עם הפלגים הפלסטינים הביאו לסופה של תוכנית 'ישראל הגדולה'. חיזבאללה בשנת 2006 וחמאס בשנת 2014. חיזבאללה ומלחמת 2006 הביאו לסופה של התוכנית 'למזרח תיכון חדש' של קונדוליסה רייס".

הוא הוסיף ולעג לישראל על כך שהיא מתלוננת לאו"ם ולמועצת הביטחון על אגודה לאיכות סביבה ששותלת עצים: "ישראל מפחדת היום מהעץ בגבול שלנו כיוון שהיא חושבת שהעץ הזה שומר על המדינה ועל האנשים. ישראל פונה לאו"ם על כך שלבנון שותלת עצים בגבול. ישראל פוחדת מעצים על הגבולות שלנו כי היא חושבת שהעץ יגן על הכפר, על האנשים שיילחמו נגדה כשהיא תתקוף. להם יהיה נשק גרעיני, אך לנו יהיה אסור להחזיק בטיל. אני אומר לתושבי הדרום בבעל בכ, באל הרמל, ועוד: 'שתלו עצים. זהו חלק מההתנגדות. חלק מההגנה על לבנון'".

//www.jdn.co.il/breakingnews/863639

מנהיג ארגון הטרור הוסיף ואמר כי "בכל פעם שגורם ישראלי מדבר על התעצמות חיזבאללה, הוא מודה למעשה בתבוסה של ישראל לחיזבאללה, כיוון שהמטרה של המלחמה הייתה לחסל את חיזבאללה: זה מראה שישראל נכשלה ביעד המרכזי של המלחמה ב-2006". נסראללה הוסיף ואמר כי כל כוח קרקעי שייכנס ללבנון ייענה בעוצמה רבה.

לדבריו, "אחרי 2006 יש בלבנון התנגדות חדשה שלא מתלוצצת, לא מבזבזת זמן, אין לה חופשה שנתית. היא עובדת יומם וליל ולומדת את כל ההתפתחויות ומתכננת ובוחנת את התוכניות שלה ומתאמנת ומתחמשת בנשק הטוב ביותר שהיא יכולה להשיג כי זו זכות הטבעית. יש לכם את ההתנגדות הרצינית הזו, שיש לה את האנשים ואת האמצעים. האויב יודע שההתנגדות הזו היא הבעיה שלו. ההתנגדות הזו – אנחנו צריכים להכיר בערך שלה".

רשת אל-מנאר המקורבת לחיזבאללה דיווחה מוקדם יותר היום (ראשון) כי ארגון הטרור חשף מכשיר ריגול ישראלי על הר בארוק שבאזור בקעת הלבנון, מול אגם קרעון. בדובר צה"ל סרבו להתייחס לדיווח ואמרו כי הם אינם מתייחסים לדיווחים זרים. באל-מנאר דיווחו עוד כי ישראל פוצצה את מכשיר הריגול מרחוק לפני זמן מה, מחשש שייחשף. המכשיר, על פי הדיווח, שימש לאיסוף מידע על הכפרים של מערב בקעת הלבנון, עבור דרך הכביש הבינלאומי ועד לגזרה המזרחית של לבנון.

לפי דיווח ברשת "אלמנאר", ישראל פוצצה מרחוק את המתקן לפני תקופה, וחלקיו התפזרו באזור הר אל-בארוכ. לפי כלי התקשורת של חיזבאללה נמצא חומר פיברגלס בצורה של סלע שעטף את מתקן הריגול שהיה מקובע על אחד הסלעים בהר. לפי הדיווחים בלבנון, צבא לבנון הגיע לאזור שבו נחשף מתקן הריגול כדי לבחון את הזירה.

//www.jdn.co.il/video/872086

3 תגובות

מסכנים הערבים ששואבים כח ממצעדים למיניהם, מהסרת מגנומטרים,
מחלוקת בקלוואה וירי זיקוקים.
כדי להמשיך בחייהם העלובים, להמשיך להתכתש עד זוב דם האחד עם השני,
להמשיך לעבוד קשה כדי להעשיר את מנהיגיהם.
ממשיכים להתכונן למלחמות עם אויב שחי שאנן בארצו ועושה ברוך השם אקזיט של מליארדים אחת לחודש, וכן!!! יודע ליסוג כשצריך כדי להמשיך לגדל בעזרת השם את בניו ברוגע, להמשיך לייצר, ללמוד וללמד,

ביקורת למערכת jdn : מציגים את חיזבאללה ימ"ש כאילו הםאיום אסטאטאגי חסר תקדים, שזה חלק מהמלחמה הפסיכולוגית שלהם נגדנו.

הם בסה"כ רשעים שלקב"ה לא חסר דרכים היפרע מהם

אתה לא באמת אויב, אם תהיה לנו סכנה- נמחק אותך

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *