"אירועי וירג'ינה" ממשיכים להסעיר את ארה"ב. הנשיא טראמפ סופג בשעות האחרונות ביקורת מתוך המחנה שלו, זאת לאחר שגינה את הניאו-נאצים ומתנגדיהם באופן שווה. "עצם ההשוואה בין הצדדים מהווה ניצחון עבור הניאו-נאצים"

אירועי וירג'יניה ממשיכים להסעיר את ארצות הברית: הנשיא דונלד טראמפ התבטא הלילה באופן מעורר מחלוקת, כשערך השוואה מפוקפקת בין הניאו נאצים למתנגדיהם משמאל.

"מדוע לא מגנים גם את השמאל?" תהה טראמפ והוסיף: "יש אשמה בשני הצדדים, אין ספק בזה". לטענתו, "לא כל המפגינים היו ניאו-נאצים, חלק מהם היו שם כדי למחות על הסרת פסלו של אחד ממפקדי צבא הקונפדרציה (שהתנגד לשחרור העבדים בארה"ב. ח.ג.)".

טראמפ הוסיף: "אתם משנים את התרבות ומשנים את ההיסטוריה. גם לתומס גפרסון היו עבדים, גם לג'ורג' וושינגטון… איפה תעצרו? אולי גם נוריד את הפסלים של ג'ורג' וושינגטון?".

מי שקיבל בברכה את דבריו של הנשיא – ובעצם יכול להעיד על הבעייתיות שלהם – הוא מנהיג ה-KKK (ארגון גזעני ואנטישמי ידוע לשמצה) שהודה מפורשות לטראמפ על "דבריו האמיצים והכנים".

מנגד, הגינוי לדבריו של טראמפ חוצה גבולות ומפלגות בארה"ב. באופן מפתיע הצטרפו בכירים רבים במפלגה הרפובליקנית למחאה שהשמיעו יריביהם הדמוקרטים, ותקפו באופן חריף וחד משמעי את הנשיא. "עלינו להיות ברורים: עליונות לבנה היא דוחה. אסור שתהיה דו-משמעות מוסרית", אמר יו"ר בית הנבחרים, פול ריאן.

התקשורת בארה"ב מדווחת כי גם המעגל הקרוב ביותר של הנשיא "מאוכזב והמום מהדברים". ע"פ הדיווחים השונים, "אנשי הצוות של טראמפ הודו שהם לא ציפו לשמוע את הדברים הללו".

המועמד הרפובליקני לנשיאות ב-2008, ג'ון מקיין, אמר: "אסור לערוך השוואה בין גזענים למפגינים נגד השנאה והבורות. הנשיא חייב לומר זאת". יורשו, מיט רומני, הוסיף: "שני הצדדים שונים לגמרי! צד אחד הוא בור ונאצי. הצד השני מתנגד לו".

יצוין כי גם בקהילה היהודית נשמעים גינויים נחרצים לאמירה של הנשיא. הליגה נגד השמצה הוציאה הודעה חריפה בענין בה נאמר כי "טראמפ עושה את ההפך מלהלחם בבורות ובגזענות" וכי "הוא התקפל למעשה בפני הגזענים והניאו-נאצים".

דברים ברוח דומה השמיעו דמויות בולטות בקהילה היהודית.

יום אחרי טראמפ: נתניהו מגנה את הפיגוע שביצע ניאו נאצי