תיעוד מתוך המל"טים של חיזבאללה: תקיפת עמדת דאעש בגבול לבנון

ארגון הטרור השיעי מנהל מבצע רחב היקף עם צבא סוריה נגד דאעש בגבול עם לבנון ובמסגרת זו עשה שימוש במל"טים שתקפו עמדות וביצורים ונרשמו פגיעות ישירות • האם חיזבאללה נלחם נגד המדינה האסלאמית כאימון למלחמה עתידית מול ישראל?

חיזבאללה השתמש במל"טים כדי לתקוף מטרות של ארגון המדינה האסלאמית (דאעש) בסוריה, סמוך לגבול עם לבנון – כך נטען היום (שני) בהודעה מטעם הארגון, שהודה לראשונה בשימוש במזל"טים. המטרות שהותקפו היו עמדות, בונקרים ומוצבים במחוז קלמון במערב סוריה, וזוהו פגיעות.

במסגרת המבצע שמתנהל בגבול סוריה-לבנון, דאעש מותקף בשתי חזיתות משני צדי גבול סוריה-לבנון. צבא לבנון הצליח להשיב אתמול שני שלישים מהשטח שנכבש על ידי דאעש. 15 לוחמים מתאבדים של דאעש נהרגו מאש הצבא הלבנוני ומנגד נהרגו שלושה חיילים לבנונים. מעברו האחר של הגבול נלחמים אלו לצד אלו אנשי חיזבאללה וחיילי צבא אסד.

גורם בכיר בצבא אסד אמר כי זו הפעם הראשונה שחיזבאללה הצהיר על שימוש בכלי טיס בלתי מאויש לצורך תקיפה. אתמול בבוקר החלו חיזבאללה וצבא סוריה מבצע צבאי נגד מובלעת של דאעש על הגבול עם לבנון. צבא לבנון פתח במבצע מקביל נגד אותו מאחז של דאעש, אך משטח לבנון.

ברשת "אל-מנאר" של חיזבאללה דיווחו אתמול שמטוסי קרב סוריים תקפו באופן אינטנסיבי נגד דאעש באזור גבול לבנון. בדיווח ב"אל-מנאר" נאמר כי לוחמי חיזבאללה מתקדמים בכיבוש פסגות הרים וכן השתלטו על מעבר גבול לא-רשמיים שהקים דאעש לאורך הגבול. בחיזבאללה הבטיחו "להסיר את איום הטרור מגבולות ארצנו" וכן להילחם "כתף אל כתף" עם הצבא הסורי.

הצבא הלבנוני הצליח להשתלט ביום הראשון של הלחימה על 30 קילומטרים רבועים – שהם שני שלישים מאדמת לבנון שעליה השתלטו לוחמי דאעש. אנשי חבלה פועלים בשטח לנטרול מטענים שלוחמי דאעש הותירו מאחוריהם והשמידו 12 עמדות של דאעש לאורך הגבול: "אין תאריך יעד לסיום המבצע. נמשיך עד שנמחק את דאעש בשטח לבנון", אמר דובר הצבא.

אחר הצהריים פרסמה רשת "אל-מיאדין" תיעוד של התקיפות שבו נראו המל"טים מטילים חימוש לעבר היעדים של דאעש. יש לציין כי אין זו הפעם הראשונה שמל"ט תוקף של חיזבאללה תועד בסוריה. הארגון פרסם בעבר תיעוד דומה של מל"ט שלו שתקף באזור חלב. לפני כן אף פורסם תיעוד של מל"ט הארגון תוקף בגבול סוריה – לבנון.

בשנים האחרונות דובר לא אחת על הניסיון של חיזבאללה לשדרג ולפתח את יכולותיו בתחום המל"טים. על-פי ההערכות, לחיזבאללה יש מאות מל"טים, ובישראל יש החוששים כי לאחר המאבק במדינה האסלאמית, יפנה ארגון הטרור הלבנוני את המל"טים, יחד עם הידע והניסיון שהוא צובר בקרבות כעת – למלחמה נגד ישראל.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *