רעש אדמה בעוצה של 6.3 בסולם ריכטר הורגש הבוקר בדרום קוריאה ובאזורים מסויימים ביפן, שטוענות: מקור הרעש בניסוי גרעיני שערכה צפון קוריאה. מוקדם יותר הודיעה פיוניאנג על על פיתוחה של פצצת מימן חדשה המבוסס על חומרים תוצרת המדינה

המתיחות במזרח הרחוק לשיא: רעידת אדמה בעוצה של 6.3 הורגש בדרום קוריאה ובאזורים מסויימים ביפן. מיד לאחר מכן התברר כי מקור הרעש הוא בניסוי גרעיני שערכה צפון קוריאה – כך ע"פ הודעת יפן ודרום קוריאה.

יצוין כי זהו הניסוי הגרעיני השישי במספר של צפון קוריאה בשנים האחרונות.

מוקדם יותר אמש הודיעה צפון קוריאה כי היא השלימה את פיתוחה של פצצת מימן (פצצה גרעינית חזקה פי חמישים מזו שהוטלה על הירושימה במלחמת העולם השניה).

כזכור, נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, שב והחריף בסוף השבוע את הטון שהוא נוקט כלפי צפון קוריאה בעקבות שיגור הטיל שחלף מעל ליפן ביום שלישי שעבר. בציוץ שפרסםכתב: "ארצות הברית דיברה עם צפון קוריאה ושילמה לה דמי חסות במשך 25 שנה. דיבורים אינם התשובה!".

//www.jdn.co.il/news/world_news/878909

בהודעה רשמית אתמול של הבית הלבן מסר הנשיא: "העולם קיבל את המסר של צפון קוריאה באופן חזק וברור", אמר הנשיא. "המשטר הזה לא מסתיר את הזלזול שלו לשכנותיו, לכל החברות באו"ם ולסטנדרט המינימלי ביותר להתנהגות בינלאומית מקובלת". טראמפ הוסיף כי "כל האופציות על השולחן".

הרודן הצפון קוריאני הבטיח הלילה כי משטרו ימשיך לערוך ניסויי טילים חרף הגינויים של גורמים בינלאומיים. לדבריו, השיגור לעבר יפן הוא רק "צעד ראשון בדרך למבצע צבאי באוקיינוס השקט, שיכלול גם את האי האמריקני גואם". קים אמר לסוכנות הידיעות הממלכתית KCNA כי "השיגור הוא תגובה לתרגילים הצבאיים המשותפים לארצות הברית ודרום קוריאה" וציין כי פיונגיאנג תמשיך לעקוב אחר התנהלותה של ארצות הברית בחצי האי הקוריאני.

בוידאו: שיגור הטיל הבליסטי מעל שמי יפן בשבוע שעבר