כך טוענים גורמי מודיעין בדרום קוריאה, שמשוכנעים: פיוניאנג נערכת לשיגור טיל בליסטי נוסף כבר בימים הקרובים. בתוך כך, יפן נערכת לפינוי עשרות אלפי אזרחיה השוהים בדרום קוריאה - זאת בשל המתיחות המתעצמת באזור בימים האחרונים

המתיחות במזרח הרחוק: ממשלת יפן החליטה לפנות עשרות אלפי אזרחים יפנים השוהים בדרום קוריאה (אם במסגרת עבודה ואם במסגרת טיול במקום) זאת בשל התגברות המתיחות באזור. אחד הגורמים המאיצים את פעולת יפן בענין הוא שיתוף הפעולה הצבאי המתעצם בין ארה"ב לדרום קוריאה, שת"פ הכולל פריסה של נושאות מטוסים וכלי נשק אסטרטגים בשטחה של דרום קוריאה.

ביפן חוששים כי קים ג'ונג און יגיב לכך באמצעות מתקפה צבאית.

בתוך כך, גורמי מודיעין בדרום קוריאה מדווחים כי צפון קוריאה החלה לשנע טילים בליסטים לכיוון חופה המערבי. יצוין כי הדבר מתיישב עם ההערכות לפיהן פיוניאנג תערוך ניסוי בטיל בין-יבשתי כבר בימים הקרובים.

//www.jdn.co.il/news/world_news/880227

בוידאו: תיעוד התרגיל הצבאי של דרום קוריאה

כזכור, מועצת הביטחון של האו"ם קיימה אמש (ב') דיון חירום בעקבות הניסוי הגרעיני שעשתה אתמול צפון קוריאה בפצצת מימן.

בפתח הדיון אמרה שגרירת ארה"ב כי מנהיג צפון קוריאה, קים ג'ונג און, "מתחנן למלחמה". "ארה"ב אינה רוצה מלחמה, אבל הסבלנות של ארצנו אינה בלתי מוגבלת", אמרה השגרירה.

"הגיע הזמן לומר די. הגישה ההדרגתית שנקטה מועצת הביטחון עד כה אינה עובדת. מועצת הביטחון חייבת לאמץ כעת החלטה על נקיטת הצעדים החזקים ביותר שיש נגד צפון קוריאה".

השגרירה הוסיפה כי ארה"ב תפיץ הצעת החלטה חדשה בעניין צפון קוריאה למועצת הביטחון עוד השבוע, וכי היא רוצה להביא אותה להצבעה ביום שני הבא.

שגריר צרפת באו"ם אמר בדיון כי צפון קוריאה איננה עוד איום אזורי בלבד, אלא איום מיידי על הקהילה הבינלאומית כולה. "אנו קוראים לנקוט עמדה מאוחדת ומהירה ולהחריף את הסנקציות על צפון קוריאה", אמר.

בשבועות האחרונים ניסתה גם סין, בעלת בריתה הקרובה ביותר של צפון קוריאה, לרסן את משטרו של קים ג'ונג און אך נשיא ארה"ב דונלד טראמפ אמר אתמול כי היא לא הצליחה לעשות זאת.