מפקד ארגון המורדים סיפר כי בכירים רבים מצבאו של בשאד מצטרפים למורדים – מדי יום מגיעים לטורקיה כשלושים קצינים סורים

בשאר מתרוקן – היום סיפר מפקד ארגון המורדים הסורי "צבא סוריה החופשית", ריאד אל-אסעד, כי גנרל סורי בכיר, עשרות חיילים, וקצינים בכירים, ערקו בימים האחרונים מסוריה לטורקיה.

קרא עוד:

[postim]

אל אסעד אמר בראיון לעיתון "אשרק אלאווסט" בלונדון, כי ישנה עריקה המונית מסוריה, בין היתר סיפר, שהגנרל הבכיר בדימוס, ומי שכיהן כמפקד היחידה ללוחמה כימית בצבא, עדנאן סלו, היה בין העריקים והודיע על הצטרפותו ל"צבא סוריה החופשית".

לפי דבריו, סלו הגיע לטורקיה יחד עם שמונה קצינים אחרים בדרגות שונות. לטענתו, בזמן האחרון עלה שיעור העריקות באופן ניכר, ומדי יום מגיעים לטורקיה בין 20 ל-30 קצינים סורים.

בראיון אמר אל אסעד, כי הגנרל סלו וכן רוב הקצינים שערקו מצבא סוריה, עמדו בקשר עם צבא המורדים שאבטח אותם כשערקו לטורקיה. עוד גילה, כי בידי אנשיו ישנו מידע מאומת שמצביע, כי מס' קצינים בדיביזיה הרביעית של צבא סוריה "החליטו להישאר בבית ולהימנע מפעולות ופקודות שניתנות להם מגבוה".

בכירים בצבא המורדים הסבירו, כי בימים האחרונים ישנו מורל ירוד בקרב אנשי צבאו של אסד, ובפרט כשהתקפות המורדים מתרכזות כעת במחסומים, וזו הסיבה לעליית שיעור העורקים מצבאו של בשאר אסד.