נמשכת הדריכות בחצי האי בעקבות הניסוי הגרעיני השישי שערכה באחרונה צפון קוריאה. צבא דרום קוריאה ביצע ניסוי ראשון בשיגור טיל שיוט "טאורוס" גרמני המסוגל להגיע ל-500 קילומטרים, יכול להתחמק ממערכות ההגנה ומסוגל לחסל את משגרי הטילים

דרום קוריאה הודיעה היום (ד') שביצעה ניסוי מוצלח ראשון בשיגור טיל שיוט לנוכח המתיחות בעקבות הניסוי הגרעיני השישי שערכה צפון קוריאה לפני עשרה ימים. טיל ה"טאורוס" מתוצרת גרמניה שוגר ממטוס F-15 ופגע במטרה בחוף המערבי של המדינה.

הטיל שמיוצר בגרמניה על ידי חברת "טאורוס" מגיע לטווח של 500 ק"מ ובמשרד ההגנה הדרום קוריאני מאמינים שהוא מסוגל לחמוק ממערכות הרדאר של הצבא הצפון קוריאני. בסיאול מגבירים בחודשים האחרונים את תהליך ההתחמשות של המדינה בעקבות הניסוי בפצצת המימן ושיגורי הטילים של פיונגיאנג.

צפון קוריאה מצידה ממשיכה גם היום להתלונן על הסנקציות החדשות שהטילה עליה מועצת הביטחון של האו"ם ומבהירה כי תגביר את המאבק במה שהיא מגדירה כ"איום פלישה אמריקאית". משרד החוץ בפיונגיאנג אמר שהחלטות האו"ם הן הפרה של זכותה הלגיטימית של צפון קוריאה להגנה עצמית ומטרתן "לחנוק לחלוטין את המדינה ואת העם באמצעות חרם כלכלי מקיף".

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ אמר הלילה כי הסנקציות היו "רק צעד אחד קטן, לא משהו גדול. אני לא יודע אם תהיה לכך איזו השפעה, אבל זה נחמד לקבל 15 קולות בעד ללא מתנגדים". הסנקציות החדשות אוסרות על פיונגיאנג לייבא גז טבעי, מגבילות את ייבוא הנפט הגולמי והנפט המזוקק ואוסרות על ייצוא מוצרי טקסטיל.

בנוסף מועצת הביטחון אסרה על כלל המדינות לחדש רשיונות עבודה של עובדים צפון קוריאניים. עם זאת, הסנקציות לא כוללות סעיפים על הטלת אמברגו נפט או על הקפאת נכסים בינלאומיים של הממשלה ומנהיג צפון קוריאה קים ג'ונג און, כפי שהציעה ארצות הברית בתחילה – אך הושמטו לדרישת רוסיה וסין.