שבועיים וחצי לאחר הפעם הראשונה שעשתה זאת ויום לאחר שאיימה "להטביע את יפן", ערכה הלילה (שעון ישראל) צפון קוריאה ניסוי נוסף בטיל בליסטי שחלף מעל יפן והתפוצץ במימי האוקיינוס השקט. אזרחים הונחו להיכנס למקלטים

צפון קוריאה לא מתרשמת מאיומי המערב וממשיכה בשרשרת ההתגרויות שלה: שבועיים וחצי לאחר שהיא שיגרה טיל שחלף מעל שמי יפן, היא עשתה זאת הלילה (שעון ישראל) פעם נוספת. בדומה לפעם הקודמת, גם הפעם התפוצץ הטיל במימי האוקיינוס השקט ואזרחים במדינה הונחו להיכנס למקלטים מוגנים.

נזכיר כי בין השיגור הקודם לזה הנוכחי הספיקה צפון קוריאה לבצע ניסוי גרעיני בפצצת מימן ולהחריף דרסטית את האיומים שלה תוך שהיא מדברת מפורשות על כוונתה לעשות שימוש בנשק גרעיני נגד אויבותיה.

כזכור, ביום רביעי האחרון איים שגריר צפון קוריאה באו"ם "לגרום לארה"ב סבל כפי שלא חוותה מעולם". דעות לאחר מכן הוציא משרד החוץ הצפון-קוריאני הודעה שבה הוא קורא לפירוק מועצת הביטחון של האו"ם. בהמשך ההודעה מגנה צפון קוריאה את הידוק היחסים הצבאיים והמדיניים בין ארה"ב ליפן ומאיימת: "נשמיד את ארה"ב, נהפוך אותה לאפר וחשיכה".

באשר ליפן נכתב: "הגיע זמנה להפסיק להתקיים לידינו. נטביע אותה בנשק גרעיני".

בתוך כך, דרום קוריאה הודיעה השבוע שביצעה ניסוי מוצלח ראשון בשיגור טיל שיוט לנוכח המתיחות בעקבות הניסוי הגרעיני השישי שערכה צפון קוריאה לפני עשרה ימים. טיל ה"טאורוס" מתוצרת גרמניה שוגר ממטוס F-15 ופגע במטרה בחוף המערבי של המדינה.

הטיל שמיוצר בגרמניה על ידי חברת "טאורוס" מגיע לטווח של 500 ק"מ ובמשרד ההגנה הדרום קוריאני מאמינים שהוא מסוגל לחמוק ממערכות הרדאר של הצבא הצפון קוריאני. בסיאול מגבירים בחודשים האחרונים את תהליך ההתחמשות של המדינה בעקבות הניסוי בפצצת המימן ושיגורי הטילים של פיונגיאנג.

בוידאו: תיעוד הניסוי