השגריר יסביר את האנטישמיות בצרפת

גל האנטישמיות בצרפת גובר – ישיבה מיוחדת בכנסת עם השגריר

מאבק כואב – גל הזדהות עם הרוצח מטולוז, קריאות "יהודי מסריח" וחשש הולך וגובר ללכת ברחובות ערי צרפת עם כיפה, מביא את ח"כ דני דנון לדרוש הסברים משגריר צרפת בארץ: המאבק נגד האנטישמיות, הוא מאבק על הזהות המוסרית של המין האנושי

קרא עוד:

[postim]

הבוקר יום רביעי ז' בתמוז, קיים יו"ר וועדת העלייה, הקליטה והתפוצות ח"כ דני דנון (הליכוד) דיון-מיוחד בנושא התגברות האלימות על רקע אנטישמי בצרפת, בהשתתפות שגריר צרפת כריסטוף ביגו. זאת בעקבות גל הזדהות עם הרוצח מטולוז, איומים מפורשים ברשת לפגוע באישי-ציבור יהודיים, קריאות "יהודי מסריח" וחשש הולך וגובר של יהודים ללכת ברחובות ערי צרפת עם כיפה.

לפני הדיון אמר דנון כי "לאחרונה אנו עדים לעלייה באנטישמיות באירופה בכלל ובצרפת בפרט, כאשר חיי היומיום של יהודים בצרפת הופכים להיות קשים ובעייתיים בגלל היותם יהודים. מדינת ישראל, לא תאפשר לתופעת האנטישמיות להרים ראש, ולהכות שורש פעם נוספת. המאבק נגד האנטישמיות, הוא מאבק על הזהות המוסרית של המין האנושי".

בישיבה אמורים היו להשתתף נציגי משרד ההסברה והתפוצות, משרד החוץ, משרד ראש הממשלה, הסוכנות היהודית, ההסתדרות הציונית העולמית, שגרירות צרפת, המגבית היהודית בצרפת, מרכז "וידל ששון" לחקר האנטישמיות באוניברסיטה העברית, CRIF – הוועד המייצג של המוסדות היהודיים בצרפת, עמ"י ישראל, התאחדות עולי צרפת, המכון למדיניות העם היהודי, המכון ליהדות זמננו, קרן היסוד ומועצת ארגוני עולים.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *