מטוסי קרב אמריקניים טסו סמוך לחופה המזרחי של צפון קוריאה. על פי הודעת הפנטגון, מטרת המטס היא "להדגיש את הרצינות בה אנחנו לוקחים את ההתנהגות הפזיזה של צפון קוריאה" • שר החוץ הצפון קוריאני באו"ם: "טראמפ עשה טעות, טילינו יגיעו לכל נקודה בארה"ב"

מפציצים אמריקאים, המלווים במסוקי קרב, טסו הערב (מוצ"ש) מזרחית לצפון קוריאה, במפגן כוח בתגובה לאיומים מצדה של פיונגיאנג.

"ארה"ב טסה היום הכי קרוב לצפון קוריאה במאה ה-21, בתוך גבולות האזור המפורז", נמסר בהודעה מהפנטגון, "זה מדגיש את הרצינות בה אנחנו לוקחים את ההתנהגות הפזיזה של צפון קוריאה".

מוקדם יותר הורגשה בחצי האי רעידת אדמה, ובעולם חששו כי מדובר בניסוי גרעיני נוסף מצדה של צפון קוריאה.

אך שעות לאחר מכן מסרו דרום קוריאה, סין וארגון בינלאומי למניעת ניסויים גרעיניים כי רעידת האדמה הייתה רעידה טבעית.

הסוכנות הגיאולוגית בארה"ב הודיעה מוקדם יותר היום כי איננה יכולה לאשר שרעידת האדמה, בעוצמה 3.4, היתה תוצאה של פיצוץ או שמא מדובר היה ברעידה טבעית.

אמש שיגר מנהיג צפון קוריאה קים ג'ונג און איומים לעבר טראמפ: "אנחנו נאלף את 'חולה הנפש' באמצעות אש. הוא יתמודד עם השלכות שמעולם לא ציפה להן"

צפון קוריאה: רעידת אדמה מסתורית, ואיומים על טראמפ


טראמפ הגיב – וכינה את שליט צפון קוריאה "משוגע" ו"איש הטילים": "המשטר האמריקני חייב להתעמת עם קוריאה הצפונית בנוגע לתוכנית הגרעין שלה", אמר הנשיא במהלך נאום באלבמה.

שר החוץ הצפון קוריאני נשא נאום תוקפני על בימת האו"ם, וטען שבכך שנשיא ארצות הברית דונלד טראמפ כינה את מנהיג המדינה המבודדת קים ג'ונג און "איש הטילים", הוא הבטיח את המשך תוכנית הטילים הצפון קוריאנית.

"טראמפ ביצע טעות בלתי הפיכה. בגלל שהוא קרא לקים 'איש הטילים', אנו נחושים להביא לכך שטילינו יגיעו לכל נקודה בארצות הברית".

היום הודיעה סין כי תגביל את אספקת הנפט לצפון קוריאה ותאסור על ייבוא מוצרי טקסטיל מהמדינה.

הצעד בא בהמשך להחלטת מועצת הביטחון של האו"ם להטיל סנקציות חדשות על צפון קוריאה בעקבות הניסוי הגרעיני האחרון שערכה.

במסגרת התקנות החדשות יוגבל ייצוא מוצרי נפט מזוקק החל מתחילת אוקטובר, ויצוא מוצרי גז טבעי ייאסר באופן מיידי.