אבו בכר אל-בגדאדי קרא לחייליו "להמשיך לתקוף במדינות הכופרים ולפגוע במרכזי התקשורת שלהם" בקלטת בת 46 דקות. "ארה"ב נחלשת וגוררת מדינות לתהום, וצפון קוריאה מאיימת עליה בגרעין. רוסיה מנצלת את החולשה הזאת"

לאחר דיווחים על חיסולו של אבו בכר אל-בגדדי בסוריה, מפרסם הערב (ה') ארגון המדינה האיסלאמית הקלטת שמע נדירה של מנהיגו, הראשונה מאז נובמבר 2016.

ההקלטה המלאה

כלל לא ברור מתי הקולט נאומו של בגדדי, שבו התייחס למצבו של הארגון באזור ולהתפתחויות בזירה הבינלאומית.

"ארה"ב, שמציגה את עצמה כמעצמה היחידה, מאבדת את מעמדה כמי שעומדת בראש המדינות בעולם. היא הפכה להיות מדינה מותשת שחובות ענקיים מטרידים אותה – מה שמכשיר את הקרקע להתמוטטות. זה יגרור עוד מדינות לתהום", אמר אל-בגדדי.

לדבריו "רוסיה מנצלת את החולשה האמריקנית כדי להראות שהיא המעצמה האלטרנטיבית".

מנהיג דאע"ש אמר כי "לארה"ב אין שום קול", והזכיר כי "צפון קוריאה החלה לאיים על ארה"ב ויפן בנשק גרעיני".

בנאומו קרא בגדדי ללוחמי דאע"ש להמשיך במתקפות הטרור במערב ו"להצית את להבת המלחמה" נגד האויב.

"תילחמו בהם ותארבו להם בכל מקום. תגבירו את ההתקפות ותהפכו את מרכזי התקשורת והלוחמה הפסיכולוגית של הכופרים לאחד מהיעדים שלכם".

למרות קריסתה של דאע"ש בשנה החולפת בסוריה אמר אל-בגדדי כי האירועים "הם ההוכחה הטובה ביותר לכישלון של קואליציית הכופרים, שניצבים מול העמידה האיתנה של חיילי החליפות".

לאנשי דאע"ש בסוריה אמר בגדדי: "תחזיקו מעמד. אללה יסייע לכם נגד האויב שלכם, אם תהיו סבלניים. המשטר הסורי והכורדי ייכחדו. הם בזויים מדי בשביל לעמוד מולכם".

אל-בגדדי קרא לסונים בסוריה, עיראק ותימן ובכל מקום להתקומם ולנער את "אבק ההשפלה" מעליהם: "דעו לכם שהשיעים והמשטר הסורי לא מקבלים חצאי פתרונות אחרי שהם שדדו את המדינות וחיללו את הכבוד".
במהלך שנים התרבו ידיעות על מותו של מנהיג הארגון שהתגלו ככוזבות תוך זמן קצר.

יחד עם זאת גורמי ביון ערבים אמרו כי לבחון את אותנטיות הקלטת וקולו של אל-בגדדי וכי פרסום קלטת כזו בעיתוי הספציפי ובעל התוכן הזה מהווה פרפורי גסיסה של הארגון לקראת אובדן הטריטוריה שלו ומעוזו האחרון בסוריה – א-רקה.

הגנרל האמריקני סטיבן טאונסנד, שעומד בראש כוחות הקואליציה שנלחמים בדאע"ש, אמר כי הוא מאמין שראש ארגון הטרור עדיין חי בשל מחסור בראיות – "שמועות או מידע אחר" – שמצביעות על כך שהוא אכן נהרג. הוא חידד: "יש גם כמה אינדיקציות בערוצי מודיעין שונים שהוא חי".