14 שריפות ענק שמשתוללות בצפון קליפורניה גרמו למותם של עשרה בני אדם ולפינוי עשרות אלפים מבתיהם. 100 בני אדם הוכרזו כנעדרים. על פי הערכות כ-1500 בתים נשרפו בלהבות המשתוללות. גורמי כיבוי: "השריפה הקשה ביותר שידעה המדינה"

עשרות אלפי בני אדם פונו מבתיהם בקליפורניה לאחר ששריפת ענק פרצה במחוזות נאפה וסונומה שבמדינה, והחלה להתפשט לעבר מחוזות נוספים.

על פי הדיווחים בכלי התקשורת האמריקנים לפחות 10 בני אדם נהרגו ושניים נפצעו באורח קשה במהלך השריפה.

מאמצי הכיבוי. צילום: מתוך טוויטר

יותר מ-1,500 בתים, חנויות ומבנים מסחריים אחרים עלו באש. גורמים בכירים במערך הכבאות אמרו כי הכבאים התמקדו בפינוי תושבים והצלת חיים במקום להילחם באש ולהגן על מבנים. הרשויות במדינה מסרו כי האש לא בשליטה, וכי הם מתקשים להעריך בשלב זה את היקף הנזק שנגרם ואת כמות הנפגעים.

כוחות המשטרה הודיעו כי הם נמצאים בכוננות גבוהה על מנת למנוע מקרי ביזה. בעיר סנטה רוזה הוכרז עוצר מלא מהשקיעה ועד לזריחה ומי שמפר אותו צפוי להיעצר, כך אמר מפקד משטרת המחוז קרייג שוורץ.

תוצאות השריפה. צילום: מתוך טוויטר

מושל קליפורניה ג'רי בראון הכריז על מצב חירום במחוזות נאפה, סונומה וב-5 מחוזות נוספים בצפון קליפורניה. בנוסף מצב חירום הוכרז גם במחוז אורנג' שבדרום המדינה.

עוד דווח כי חולים רבים פונו מבתי החולים הסמוכים לקו האש וכי גורמים במרכזי החירום הפצירו במשפחות שסירבו להתפנות לעשות זאת.

ההתמשכות של השריפה והקושי להשתלט עליה נובעים ככל הנראה מרוחות חזקות ויובש באוויר. על פי תחזיות מזג האוויר, הרוחות היבשות צפויות להימשך ובכך להקשות על מאמצי ההשתלטות.
//www.jdn.co.il/news/israel/893544