חבר פרלמנט בדרום קוריאה טוען שהאקרים שפעלו בשירות האויבת מצפון חדרו למחשבי משרד ההגנה בסיאול וגנבו מידע מודיעיני רגיש שכלל תוכניות חירום למקרה של מלחמה • בדרום מביעים חשש כבד מפני ניסוי גרעיני נוסף

בדרום קוריאה דיווחו היום (שלישי) כי האקרים מצפון קוריאה גנבו מהם מידע מודיעיני רב. בין היתר, הצפון קוריאנים שמו את ידיהם על תכנית שהוכנה בדרום להתנקש בקים ג'ונג און ובכירים נוספים במדינה.

בין המסמכים החסויים שנגנבו נכללות גם תכניות החירום של דרום קוריאה לעת מלחמה עם הצפון. התכניות הוכנו בשיתוף פעולה בין וושינגטון וסיאול והן כוללות דיווחים על היערכות הכוחות המיוחדים של הדרום, מידע על תחנות כוח מרכזיות ומתקנים צבאיים. במשרד ההגנה הדרום קוריאני סירבו להגיב לפרסומים בכלי התקשורת השונים.

חבר הפרלנט בדרום, רי צ'ול הי, אמר כי כ-235 ג'יגה-בייט של מסמכים צבאיים נגנבו ממרכז המידע של משרד הביטחון, וכי 80% מהם – עדיין לא זוהו. על פי הדיווחים, הפצחנים פרצו למחשבים בספטמבר אשתקד. בחודש מאי האחרון דיווחה דרום קוריאה שכמות גדולה של נתונים נגנבו ביוזמתה של קוריאה הצפונית. אז פיונגיאנג הכחישה את הטענה.

שירות החדשות Yonhap מדרום קוריאה דיווח שסיאול נחשפה למתקפות סייבר מספר פעמים במהלך השנים האחרונות, רבות מהן כוונו לאתרי אינטרנט של מוסדות ממשלתיים. בסיאול מאמינים שמקורן של רוב התקיפות בשכנתם מצפון.

הבוקר דווח שהנהגת צפון קוריאה הודיעה לבכירים בממשל הרוסי כי יש לה טיל בליסטי עם טווח של 3,000 ק"מ שבעזרת מספר שיפורים יוכל אף להגיע לשטח ארצות הברית. סוכנות הידיעות הרוסית אינטרפקס ציטטה את אנטון מורוזוב – חבר בית הנבחרים הרוסי שביקר בפיונגיאנג השבוע. על פי הדיווח – צפון קוריאה שואפת להגדיל את טווח הטילים הבליסטיים שלה ל -9,000 ק"מ.

בתוך כך, קוריאה הדרומית הודיעה היום כי היא שומרת על מוכנות צבאית מלאה, בעקבות החשש הכבד כי שכנתה מצפון תבצע ניסוי נוסף בטילים בליסטיים, לכבוד יום השנה ה-72 להקמת מפלגת הפועלים ששולטת במדינה.

דובר המטות המשולבים בקוריאה הדרומית אמר כי הצבא עוקב מקרוב אחר תנועות הצבא של השכנה מצפון, ושומר על מוכנות מלאה. בסוכנות הידיעות יונהאפ דווח כי תנועת כוחות וציוד זוהו בצפון, מה שמרמז על הכנות אפשריות לביצוע ניסוי נוסף.