צבא סוריה הציב 170 טנקים סמוך לגבול הטורקי – מוקדם יותר הציבה טורקיה טנקים בגבול הסורי – אסאד: אנו בעיצומה של מלחמה

המלחמה בפתח? – בשאר אסאד ממשיך להתגרות בטורקים. הלילה (ה) דווח כי צבא סוריה הציב כ-170 טנקים מצפון לעיר חלב, סמוך לגבול הטורקי.

קרא עוד:

[postim]

המתח בין שני המדינות גבר מאז תקרית הפלת המטוס הטורקי, שהוסבר בטעמים שונים ומוזרים ע"י הסורים. ארדואן עדיין לא נרגע מחוצפתו של אסאד בהפלת המטוס, ושלשום (ד) אמר, כי "לא נימנע מללמד לקח את מדינת הכנופיות שאיבדה את הלגיטימיות בעיני עמה, מטילה טרור על אנשיה ומנסה לבחון את גדולתה של טורקיה". ארדואן איים, "לא נהסס לעשות כל מה שנדרש ולהגיב בדרך התקיפה ביותר לכל עמדה עוינת, מתקפה או איום נגדנו עם הכוח הקיים שלנו, והכוח וההשראה שאנו מקבלים מההיסטוריה שלנו", אמר.

הדיווח על הצבת הטנקים הסורים בגבול הטורקי, פורסם לאחר שמצד הטורקי נראו צעדים דומים. אמש דיווחו כלי התקשורת הטורקיים, כי טורקיה הציבה בגבול הסורי "מספר גדול של כלי רכב צבאיים", הכוללים 15 טנקים, כלי נשק לטווח ארוך ומשוריינים.

בראיון לטלוויזיה האיראנית הגיב אתמול אסאד על היחסים בין סוריה לטורקיה ואמר, כי יש הבדל בין המדיניות של אנקרה הרשמית, לבין ההרגשות החיוביות של העם הטורקי כלפי סוריה. גם שר ההסברה הסורי, עומראן אל-זוהבי ניסה להפחית את המתח בגין הפלת המטוס וטען, כי המטוס הופל לאחר שכוחות הביטחון סברו שמדובר במטוס ישראלי. בראיון לתקשורת הטורקית אמר השר כי סוריה "אינה מעוניינת במשבר עם טורקיה".

לעומת זאת אסאד עצמו כן מדבר על משבר, השבוע התריע בישיבת ממשלה באמרו, "אנו נמצאים בעיצומה של מלחמה אמיתית על כל היבטיה ובכל משמעות המילה".