נשיא רוסיה ולדימיר פוטין יצא הערב (ה') להגנתו של נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, וטען כי יריביו של טראמפ אינם מאפשרים לו לקיים אף אחת מההבטחות שנתן בימי הבחירות לנשיאות. את הדברים השמיע פוטין בפורום בסוצ'י לאחר שתקף את ארה"ב במשך שעה

בפורום בינ"ל בסוצ'י תקף נשיא רוסיה שוב ושוב את ארה"ב – אבל לפתע הגן על נשיאה: "יריביו של טראמפ אינם מאפשרים לו לקיים כמעט אף אחת מההבטחות שנתן בימי הבחירות לנשיאות.

פוטין אמר כי טראמפ ראוי לכבוד משום שהוא קיבל מנדט באופן דמוקרטי: "הוא נבחר על-ידי העם האמריקני, גם אם אנחנו לא מסכימים עם עמדתו

על המתח בין המעצמות אמר: "הטעות הגדולה ביותר שלנו הייתה לבטוח במערב יותר מדי – דבר שפורש כחולשה. הטעות הגדולה ביותר של המערב הייתה למעול באמון שלנו".

הוא הזהיר כי מוסקבה מוכנה לפתח מערכות נשק גרעיניות בתגובה על מצב שבו מדינות אחרות יעשו זאת. "תגובת רוסיה תהיה סימטרית", אמר פוטין.

פוטין מתח ביקורת נוקבת על המערב בכינוס ואמר כי ארה"ב ובעלות בריתה החמיצו הזדמנות לבנות עולם בטוח ויציב יותר אחרי המלחמה הקרה, והדגיש את העובדה שארה"ב לא התפרקה מהנשק הכימי שלה כפי שהתחייבה במסגרת אמנה בינלאומית – בעוד רוסיה כן השלימה את התפרקותה מנשק כזה.

נשיא רוסיה אמר כי ארצו מתכוונת ליישם את הסכם בקרת הנשק שנחתם בין המעצמות ב-1987, בשלהי המלחמה הקרה, אך רק כל עוד ארה"ב תקיים אותו. פוטין אמר את הדברים בעקבות טענות גורמים אמריקניים רשמיים שרוסיה פיתחה טילים המפרים את האמנה ההיא. רוסיה הכחישה את הטענות.