מחאה רבתית מול שגרירות בולביה בארה"ב לשחרורו של אסטרייכר

בהפגנה השתתפו אישי ממשל רבים לצד משפחת האסיר – המוחים דורשים לשחרר מיידית את אסטרייכר

 • טעים להתחדש - שוקו תנובה באריזה חדשה! שוקו תנובה הטעים שכולנו מכירים, באריזה ומתכון חדשים!

  תוכן מקודם

 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

 • 'דקות לפני השקיעה' כך נודע לליבי (25) שבעלה נהרג במירון

  תוכן מקודם

 • "אני הייתי שם" העולם יתחלק ל-2 אלו שהיו איתי יחד בזוועה ואלה שלא

  תוכן מקודם

פדה את יעקב – הפעילות סביב פרשת מאסרו של איש העסקים החרדי ר' יעקב אסטרייכר אינה שוקטת. לאחר שלפני כשבועיים שוב הסתיים דיון בענינו ללא שום תוצאה, התקיימה אתמול (א) מחאה ענקית במנהטן, בדרישה לשחרורו המיידי של העסקן הנעצר על לא עוול בכפו.

קרא עוד:

[postim]

כשעתיים התקיימה המחאה הגדולה במנהטן, מול בנין שגרירות בולביה, והשתתפו בה אישי ממשל ממדינת ניו יארק ועוד, כאשר יהודים וערלים מחזקים את ידי המשפחה ואת פעילות העסקנים, ומביעים מחאה נגד השלטון בולביה, המתעקש להמשיך במעצרו של ר' יעקב אסטרייכר ללא שום פשרה.

מחזה מזיל דמעה נראתה בהפגנה, כשילדיו של העציר, עמדו עם שלטי מחאה, ובו נכתב " שחררו את אבא עכשיו". במרכז המחאה התמקדו הנוכחים בדרישה חד משמעית מהממשלה בארה”ב, לשחרר מיידית את ר' יעקב אסטרייכר, ולא להחזיקו במעצרו עד לסיום המשפט.

כזכור, לפני מס' חודשים נעצר אסטרייכר בחשד להלבנת היון ועל קשר עסקי עם בלדרי סמים. תחילת הפרשיה החלה כאשר אסטרייכר ששימש כנציגה של קרן השקעות שוויצרית, איתר עבור הקרן שטחי חקלאות בבוליביה, כשאת הרכישה ביצעה עורכת דין קולומביאנית בשם קלאודיה ליליאנה רודריגז.

אסטרייכר הגיע לביקור במדינה בכדי לראות את נכסיו מקרוב, אך נדהם לגלות שמחירי הקרקע שונים משמעותית מאלה שדיווחה עליהם רודריגז. כשביקש להיפגש עם עורכת הדין, נודע לו לתדהמתו כי היא נעלמה. אנשי קרן ההשקעות השוויצרית אף הציעו כ-25 אלף דולר למי שיעזור באיתורה.

בבירור שערך אסטרייכר העלה כי רודריגז קשורה לגורמי מאפיה בכירים, כאשר חלק מהקרקעות נרכשו מאחיו של אחד מברוני הסמים הגדולים בדרום היבשת, מקסימיליאנו דוראדו.

משטרת בוליביה החלה לחקור את הסיפור, ובתום החקירה נעצר דווקא אסטרייכר, בחשד להלבנת הון ובקשר עסקי עם בלדרי סמים. מאז כלוא אסטרייכר, וכל פעולות העסקנים ועורכי דינים לא צלחו עד כה.

במקביל להשתדלויות, נערכות בארה"ב עצרות תפילה, והמוני בני ישראל מתפללים מדי יום לשחרורו המיידית, ולחפותו המוחלטת, של האברך שנפל כקרבן לחבורת מושחתים ועבריינים.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן