יו"ר הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית טען היום כי איראן מקיימת את חלקה בהסכם הגרעין מול המעצמות. "אנחנו יכולים לאשר שכל ההתחייבויות סביב ההסכם מיושמות בשטח • שר החוץ האיראני מסר כי רוחאני סירב להיפגש עם הנשיא טראמפ

יו"ר הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית, יוקיה אמאנו, טען היום (שני) כי איראן מקיימת את חלקה בהסכם הגרעין מול המעצמות. במסיבת עיתונאים שקיים באבו דאבי לאחר ביקורו הרשמי באיראן, הוסיף אמאנו כי פקחי הסוכנות לא נתקלו עד כה בכל בעיה מצד הנציגים האיראנים.

"אנחנו יכולים לאשר שכל ההתחייבויות סביב ההסכם מיושמות בשטח", מסר יו"ר הסוכנות. על פגישתו עם נשיא איראן, חסן רוחאני, אמר אמאנו: "ביקשתי שאיראן תמלא את כל חובותיה במלואן. זו הייתה הנקודה העיקרית בפגישה. הפקחים שלנו ממלאים את האחריות שלהם ללא שום בעיה".

אמש אישר שר החוץ האיראני, מוחמד ג'וואד זריף, כי נשיא הרפובליקה האיסלאמית סירב להיפגש עם מקבילו האמריקני, דונלד טראמפ, בחודש ספטמבר האחרון. לפי דיווח של סוכנות הידיעות "פארס", האפשרות לקיים את הפגישה עלתה לקראת כינוס העצרת הכללית של האו"ם שנערך בניו יורק בחודש שעבר.

למרות איומי טראמפ, רוחאני מבהיר: נמשיך לייצר טילים

מוקדם יותר השבוע, נשא הנשיא האיראני, חסן רוחאני, נאום תקיף שבו טען כי טהרן אינה מבצעת שום עבירה בכך שהיא מפתחת טילים חדשים. "בנינו, אנחנו בונים ואנחנו נמשיך לבנות טילים", הצהיר רוחאני בנאום לבית הנבחרים, "וזה לא מפר את האמנות הבינלאומיות. אנחנו נייצר נשק מכל סוג שהוא שאנו נדרשים לאגור, ונשתמש בו בכל זמן כדי להגן על עצמנו".

רוחאני גם ביקר את ארה"ב בשל סירוב נשיאה דונלד טראמפ מוקדם יותר החודש לאשרר את הסכם הגרעין עם ארצו. הוא פנה לנשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, בעקבות סירובו לאשרר את הסכם הגרעין מוקדם יותר החודש ואמר: "אתה מתעלם ממשא ומתן ומהסכמות שאושרו באו"ם, ואז מצפה שאחרים יקיימו איתך משא ומתן?", תהה רוחאני.