הלם בניו יורק לאחר הפיגוע הקטלני ביותר מאז פיגועי ה-11 בספטמבר במגדלי התאומים. המחבל היגר לארה"ב לפני 7 שנים באופן חוקי. רוב הנרצחים בפיגוע: אזרחי ארגנטינה. טראמפ: "אסור לתת לדאע"ש לחזור לארצות הברית"

פיגוע הדריסה במנהטן: סייפולו סייפוב, מהגר מוסלמי בן 29 מאוזבקיסטן, הוא המחבל שדרס אמש למוות 8 בני אדם, רובם אזרחי ארגנטינה, סמוך למרכז הסחר העולמי במנהטן. ע"פ דיווחים שונים בארה"ב, סייפוב היגר באופן חוקי למדינה בשנת 2010.

מחקירה ראשונית עולה כי המחבל נשבע אמונים לדאע"ש אך ביצע את הפיגוע על דעת עצמו ללא שעמד בקשר עם גורמי טרור נוספים.

נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, צייץ בעקבות הפיגוע: "אחרי שהבסנו את דאע"ש במזרח התיכון, אסור ללת לו להכנס לארצות הברית. מספיק. אני שולח את תנחומ לקורבנות ולבני משפחותיהם".

כזכור, אמש סמוך לשעה 22:00 (שעון ישראל) החל טנדר מסחרי לשעוט לתוך מסלול של רוכבי אופניים סמוך למרכז הסחר העולמי במנהטן, תוך שהוא פוגע במספר רוכבים. בהמשך הוא התנגש במספר רכבים ונעצר רק כשפגע באוטובוס תלמידים.

//www.jdn.co.il/news/world_news/902800

בשלב הזה ירד המחבל מהרכב והחל לנופף באקדח דמה. שוטרים שהוזעקו לאזור ירו בו אך הוא הצליח להימלט ונתפס כעבור מספר דקות. מצבו יציב והוא נחקר כעת.

עד כה ידוע על 8 הרוגים בפיגוע ועוד כמה עשרות פצועים בדרגות שונות. ממשרד החוץ נמסר כי לא ידוע על נפגעים ישראלים באירוע.

בוידאו: תיעוד מהזירה

מיד לאחר האירוע הדגישה משטרת ניו-יורק כי כל כיווני החקירה נבדקים, אך ככל שנקפו הדקות התברר, לפי אופי האירוע ועדויות של עדי ראיה ששמעו את המחבל צועק "אללה אכבר", שמדובר באירוע טרור.

ראש עיריית ניו יורק כינה את האירוע "פיגוע טרור פחדני ומתועב" והוסיף כי העיר ניו-יורק עמדה בעבר בפני מצבים קשים יותר, תוך שהוא מזכיר את הפיגוע במגדלי התאומים – מאות מטרים מהמקום בו התרחש הפיגוע הלילה.